16 вересня: народний календар і астровісник

16 вересня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Домни-чепурухи; як українці ставились до дірок і остаточно звільняємось від ілюзій

Сьогодні Домни Нікомедійської. Ця свята загинула мученицькою смертю разом з іншими християнами на чолі зі священномучеником Анфімом, єпископом Нікомідійським. Гоніння на віруючих у Нікомедії відбувалися за двох імператорів – Діоклетіана та Максиміана. Особливо ж загострилася ситуація після того, як сталася пожежа в імператорському палаці. Ясна річ, почали шукати ворогів. Ними, звісно, виявилися місцеві християни – дивні люди, що відмовлялися приносити жертви язичницьким богам, натомість сповідували любов до розіп’ятого Христа. Їх схопили і після тортур стратили. Свята Домна, до того як стати християнкою, служила жрицею в язичницькому храмі.

На Домни сягало свого апогею копання картоплі. На городах хазяї розпалювали вогнища, пекли бульбу і гріли руки, «щоб не мерзли зимою». А ще на Домни прали, лагодили і складали до скринь літній одяг, натомість дістаючи теплий. Варто зауважити, що українці дуже негативно ставилися до брудного і рваного одягу. Неохайно одягнена людина, як жінка так і чоловік, як із містян так і з селян, викликали осуд, її називали нечепурою. Особливо нетерпимі були наші пращури до дірок. Вважалося, що через дірки в одязі проникають у людське тіло всілякі болячки, а також чіпляються злидні.

Не забудьте привітати з іменинами Петра, Єфима, Василісу, Сергія, Андрія, Василя. 

Сьогодні 8-й місячний день. Все не так трагічно як повчально. Не забуваймо, що 9 вересня Місяць оновився в Діві, а це означає, що нині закладаються підвалини нових циклів взаємодії зі світом практичної і матеріальної дійсності. В цей період не варто плекати надто великі сподівання на щось «високе, світле і чисте», поринаючи в мрії – «заземляйте» свої думки, почуття і дії. Звільняйтеся від ілюзій,  невизначеності, які можуть стати суттєвою перешкодою у ваших відносинах з практичною реальністю. Можливо у декого виникне потреба «поплакатися в жилетку» - нічого поганого в цьому не буде, втім пам’ятайте про міру. Сонячної вересневої неділі!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1953, – +1,2, а найтеплішим у 1903 – +29,6. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-