15 вересня: народний календар і астровісник

15 вересня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні осіннього Маманта; рахуємо овець, влаштовуємо вечорниці та як «не влізти в глинку».  

Сьогодні Церква вшановує преподобних Антонія і Феодосія Печерських – засновників Печерського монастиря. Першим було канонізовано Феодосія – в 1108 році; Антонія – лише наприкінці ХІV або на початку ХV століття. Житіє преподобного Феодосія вражає. Воно написане дивовижно живою мовою, до того ж, надзвичайно реалістично. Хлопчик у 13 років залишився без батька. З дитинства прагнув стати ченцем, але батьки були проти. Особливо мати – жінка надзвичайно сильна, з громовим голосом, схожа на чоловіка. Іноді вона била хлопця, а одного разу, коли той пішов разом з паломниками, наздогнала його, вчепилася у волосся, добряче відлупцювала, зв’язала, а вдома декілька тижнів тримала запертим. І це при тому, що жінка була набожною і дуже любила сина. Але все одно – втримати Феодосія силоміць біля себе їй не вдалося… Варто зауважити, що життя як Антонія, так і Феодосія Печерських не було легким.

А ще сьогодні мученика Маманта або Мамонтія-Вівчарника, якого чомусь вважали покровителем кіз і овець. Цього дня не виганяли худобу з двору, побоюючись, що вона хворітиме. Відсьогодні закінчувалось і літнє молодіжне дозвілля. Гуляння проводили вже не на вулиці, а на вечорницях в оселях. 

З іменинами вітайте Івана, Анатолія, Пилипа, Ксенію, Павла, Стефана.

Сьогодні 7-ий місячний день. Місяць у діловому й активному Стрільці. Якщо з’явилась потреба або бажання щось переробити, удосконалити – на здоров’я! Цілком вірогідно, що притлумлені в попередні дні емоції вирвуться на волю. Варто провести цей день активно відпочиваючи, з користю для себе і для інших. Уникайте пасивності, побільше рухайтеся, перебувайте на природі. Цього дня добре дивитись на небо, вогонь і на воду, слухати щось приємне, їсти звичну, але смачну їжу і не пересипати. Наснажуйтеся дружніми розмовами, будьте щирими і відкритими, але утримайтесь від пліток і пересудів. А ось віршик від Григорія Савовича Сковороди: «По мосту, мосточку з народом ходи, / По розуму ж його себе не веди. / За жуком поповзеш, влізеш і сам в глинку».

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві видався у 1925 році – лише +1,8, а найтеплішим у 1903 –  +30,0. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-