13 вересня: народний календар і астровісник

13 вересня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні останній день літа за старим стилем; настанова для вагітних і як шукати спільну мову.

За старим стилем сьогодні 31 серпня – останній день літа! А ще – Покладання чесного поясу Пресвятої Богородиці, а також священномученика Кипріяна, єпископа Карфагенського – видатного богослова, творця канонічного вчення про єдність церкви та її ієрархічної структури. Майбутній єпископ, автор відомої фрази про те, що «Ніхто не може назвати Бога Отцем, не назвавши Церкву Матір’ю», народився в заможній язичницькій родині в Карфагені. Був дуже успішним юристом. За проповідницьку діяльність Кипріяна неодноразово ув’язнювали, а зрештою і стратили.

На Кипріяна на Поліссі починали збирати журавлину, яку в народі називали «північним виноградом» або «ягодою здоров’я». Журавлина чи не єдина ягода, яка зберігається у свіжому вигляді від урожаю до урожаю та ще й без втрат вітамінів. Вона, завдяки великій кількості антиоксидантів – один із найпотужніших засобів боротьби зі старінням організму. Наші пращури вважали журавлину жіночою рослиною. В Україні її дарували вагітним для доброго виношування дитинки. А ще сьогоднішній день – Покладення чесного поясу Пресвятої Богородиці – був своєрідним святом усіх молодиць, які знаходились при надії. Жінки йшли до церкви й вклонялися Богородиці, аби пологи були легкими. Цього дня не можна було шити й зав’язувати будь-які вузлики.   

З іменинами вітайте Олександра, Михайла, Мирона, Дмитра, Володимира, Геннадія.

Сьогодні 4-ий і 5-ий місячні дні. Амплітуда енергетичних потоків доби є не тільки активною, але й досить агресивною і нестабільною. Сьогодні варто проявляти наполегливість і навіть затятість у вирішенні давніх проблем. Однозначно, це той період, коли варто менше розмовляти і більше працювати. Загрузнувши у плітках або переказуючи старі анекдоти, ризикуєте втратити енергетичну стабільність. Один із найгірших днів для романтичних і подружніх стосунків. Якщо ви тихо-мирно проживете сьогоднішній день – можете себе «привітати» – ви напрочуд гармонійна людина – поладите навіть із чортом. Щоправда, дехто стверджує, що знайти спільну мову з нечистим якнайлегше – плюнув на совість – і одразу ж поладив... Тож взаєморозуміння!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1893, – +3,0, а найтеплішим у 1905 –  +32,1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-