4 вересня: народний календар і астровісник

4 вересня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Агафона; скільки днів протримається тепло і кому нині таланитиме.

Сьогодні мучеників Агафоника, Зотика і Феопрепія (Боголіпа). Колись у давнину вірили, що на Агафона щезник з насолодою допахкує свою люльку і з лісу виходить. Ходить він людськими дорогами та стежками, навідується і на людські обійстя. Полюбляє ману та блуд на подорожнього наводити, заводячи або у лісові нетрі, або ж на цвинтарі. Особливо це стосується тих, хто звірів убиває, дерева нищить, хто заздрісний та безпам’ятно загребущий. Потрапивши на обійстя, щезник снопи перекидає, худобу зі стайні випускає. Що цікаво: щезник – мастак на перевтілення. Його можна сприйняти за живу людину, за знайомого, родича, і лише пригледівшись, побачити, що помилявся…

О цій порі мають з’явитися перші осінні приморозки, які сприяють початку павутинольоту («бабиного літа»). А прикмети такі: «Якщо павутиння прилипає до рослин – на тепло»; «Мало павутиння – до сухої осені». Коли ж цього дня гожа ясна і тепла погода – тепло протримається ще 4 тижні.

Іменинники сьогодні Іван, Олексій, Олександр, Михайло, Федір, Анфіса.

Сьогодні 24-ий місячний день. Місяць у Близнюках, потім у Раку. Маємо бути рухливими і невловимими як ртуть. Доля очікує від нас нестандартного творчого мислення, швидких марш-кидків. Пік активності – до обіду, до того ж, краще сконцентруватися на найнагальнішому. Важливими стануть різноманітні новини: і з широких екранів, і сказані таємно на вушко. Помилки будуть дуже повчальними. Якщо потрібно ухвалити надзвичайно тверезе і відповідальне рішення – робіть це сьогодні. Таланитиме Дівам, Козерогам і Скорпіонам.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1914 – 4,8, а найтеплішим у 1897 – 32,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-