У Гриневич сказали, як зміняться групи подовженого дня у школах

У Гриневич сказали, як зміняться групи подовженого дня у школах

Укрінформ
Новий порядок створення груп подовженого дня у загальноосвітніх школах України офіційно набув чинності.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

"Відтепер для всіх шкіл України діє новий порядок створення груп подовженого дня. Відповідний наказ МОН, зареєстрований в Мін'юсті, опублікований в "Офіційному віснику України" від 31 серпня 2018 року. Через технічні проблеми на сайті вісника переглянути документ наразі можна на веб-сторінці МОН", - йдеться у повідомленні.

Головними новаціями порядку є те, що він передбачає кращі умови для дітей та вперше дає можливість відкривати інклюзивні групи. Якщо раніше групи можна було комплектувати з учнів щонайменше 4-х вікових категорій, то зараз різниця у віці учнів однієї групи не може перевищувати 2-х років. Така зміна дозволить забезпечити комфортніші умови для дітей, враховуючи їхні індивідуальні психологічні відмінності та фізичний розвиток.

У школах, розташованих в сільській та/або гірській місцевості, де здійснюється підвезення шкільним автобусом, групи можна утворювати для учнів різного віку.

Читайте також: За програмою Нової української школи навчатимуться майже 450 тисяч першачків

Рішення про створення та роботу груп подовженого дня приймають засновники шкіл за письмовими зверненнями батьків чи інших законних представників учнів. Для цього в школі також має бути відповідна матеріально-технічна база та умови для харчування. Для першокласників можуть створювати умови для сну.

Зараховувати дітей до груп можна впродовж всього навчального року. Перебувати в групі подовженого дня учні мають не більш як 6 годин на день. Наповнюваність групи подовженого дня не повинна перевищувати 30 дітей. Інклюзивні та спеціальні групи створюють за заявою батьків чи інших законних представників дітей. Наповнюваність спецгрупи має бути від 6 до 12 учнів, залежно від нозології. В інклюзивних групах може бути до 30 дітей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-