3 вересня: народний календар і астровісник

3 вересня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Нині працелюбного Аврамія; де тримаються горобці, чи журяться селяни і де нині Венера?

Сьогодні Церква згадує апостола від 70-ти Тадея, а також преподобного Аврамія працелюбного, Печерського, в Ближніх печерах. Достеменних відомостей про життя Аврамія трудолюбивого немає. Жив він десь наприкінці ХІІ – початку ХІІІ ст. Серед монастирської братії зажив слави і пошани за тиху і лагідну вдачу, за безперестанну молитву і надзвичайну працелюбність. Аврамій весь час був при ділі, чимось зайнятий. Преподобному Аврамію трудолюбивому моляться під час фінансових труднощів, а також тоді, коли треба працювати, а напали лінощі, або немає жодних сил.

Чим займалися українські селяни на Тадея? Ні, не з курортів поверталися, а завершували польові та городні роботи, поралися по господарству. «На Тадея селянин не журився – у хаті хлібець завівся», – казали колись. Щедре літо принесло плодів, комори, погреби і стодоли були повні, тож прийдешня зима була не страшна. Як кажуть, «Весною горшки порожніють, а в вересні повніють», а «У пустій стодолі й горобці не тримаються».

Іменинники сьогодні Олександр, Павло, Гнат, Рафаїл.

Сьогодні 23-ий місячний день. Відсьогодні і до 17 грудня Венера – планета краси і гармонії, партнерства і ресурсів (як матеріальних так і нематеріальних) – входить у петлю. В рамках цієї петлі Венера тричі пройде ділянку Зодіаку від 26 градусів Терезів до 11 градусів Скорпіона, зокрема і в ретроградному русі з 5 жовтня по 16 листопада. Терези і Скорпіон – знаки зодіакальних осей безпосередньо пов’язаних зі сферами впливу Венери – взаєминами і ресурсами. За цей період – проходження петлі – Венера розпочинає свій новий цикл щодо Сонця, а також на максимально коротку відстань наблизиться до Землі. Що це означає? На багатьох із нас  чекають суттєві зміни: переорієнтація ціннісних орієнтирів, оновлення комунікативних, соціальних зв’язків тощо. Найбільш жорсткі трансформації можливі у вересні – жовтні.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1898 – +5,7, а найтеплішим у 1890 –  +32,4.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-