2 вересня: народний календар і астровісник

2 вересня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Самуїла; чи буде суворою і сніжною зима і куди варто позирати.

Сьогодні пророка Самуїла. Ім’я цього пророка на івриті звучить як Шмуель і означає «почутий Богом». Він жив у ХІ ст. до н.е. в дуже важкий для юдеїв час: народ потерпав від морального падіння, а невдовзі зазнав жахливої поразки від філістимлян, які захопили найбільшу юдейську святиню Ковчег Заповіту. Самуїлу вдалося надихнути єврейський народ на перемогу – його проповіді запалювали серця простих людей вірою і патріотизмом. Він був не тільки пророком, але й обіймав високу державну посаду – був Верховним суддею. За його правління надзвичайно підвищився рівень достатку й освіти простого люду. Невдовзі юдеї почали просити його, аби Господь поставив над ними царя, щоби бути подібними до інших народів. Самуїл застерігав їх, що прагнення «сильної руки» призведе лише до деспотизму і що тоді їм доведеться забути про свободу, адже вони стануть рабами монарха. Втім, люди наполягали на своєму. І тоді Самуїл призначив їм царем Саула, а коли той накоїв чимало лих – таємно висвятив на трон Давида (автор псалмів). Життя пророка Самуїла описане в першій книзі Царств.

У давнину Самуїла вважали покровителем чоловіків. Щодо прикмет, то вони такі: Багато жолудів – на холодну зиму і врожайне літо; рясно защедрила горобина і завчасно почервоніла – на сувору й сніжну зиму. Щедро вродили горіхи на ліщині – теж до суворої і сніжної зими.

Іменинники сьогодні Самуїл, Володимир, Олександр.

Нині 22-ий місячний день. Спочатку однією ногою, а потім і іншою, Місяць все ж переступить поріг гостинної домівки Близнюків. Що це значить? Суєта, клопоти, повінь багатослів’я, зайві рухи, мінливий настрій. Сьогодні не варто розпочинати щось важливе та ставити перед собою надзавдання. Відпочинок, і ще раз відпочинок! Для неділі – саме раз. Не варто навіть займатися хатніми справами. Хіба що трішечки попрацювати в саду. Сни здебільшого правдиві, можуть бути і віщими. Табу на лихослів’я і заздрощі. Краще милуйтеся дітьми і квітами. Варто мати на увазі, що в період з 2 по 13 вересня чимало з нас може перебувати в певній омані, значно переоцінюючи себе та реалії, що може призвести до помилок і дезорієнтації. Тож позирайте на задні колеса!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1940 – 5,7, а найтеплішим у 1923 –  29,4.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-