12 серпня: народний календар і астровісник

12 серпня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Сили та Івана-воїна; ловимо злодіїв і серйозно ставимось до покупок.

Сьогодні апостолів від 70-ти Сили, а також мученика Іоанна Воїна. Іоанн Воїн був солдатом, неодноразово брав участь в облавах на християн, але так як сам таємно сповідував християнство, то завжди заздалегідь попереджав одновірців про небезпеку й влаштовував їм утечі з в’язниць. За це його зрештою і самого кинули до тюрми та мало не стратили. Але невдовзі імператор помер й Івана випустили на волю. Він дожив до глибокої старості, а його мощі вважалися чудотворними.

Івану-воїну молилися завжди, коли хотіли повернути вкрадене і знайти злодія. Святому треба було відслужити молебень у церкві, а ще поставити біля його ікони свічку, перевернуту догори низом. Якщо вона горітиме, то крадій буде дуже мучитись і якось виявить себе. Коли ж злодюга не хотів зізнаватись, послуговувалися порадами знахарів і провидців. Дізнавшись ім’я злочинця, зверталися до самого крадія, змушуючи його поклястися ім’ям Івана-воїна. Наші пращури були впевнені, що коли людина збреше – то обов’язково буде покарана святим.

З дня Сили можна було починати сівбу озимини, а ще українці вірили, що на Сили «прибуває від землі сили і людині, і худобі, і рослині».

Іменинники сьогодні Іван, Герман, Максим, Валентин, Анатолій.

Нині 2-ий місячний день. Місяць опинився в ліжку в Діви. Продовжуємо відпочивати, але при цьому не забуваймо будувати амбітні плани на майбутнє. Вчорашнє сонячне затемнення в Левові пропонує нам (а часом і вимагає) змінюватись, відкриваючи нові грані власної особистості, розкривати внутрішній потенціал. Щоб потрапити на більш високий щабель, маємо інтегруватися в нові моделі, а також бути відкритими до змін і вільними від зовнішніх і внутрішніх обмежень. Сьогодні треба серйозно ставитись до покупок, нових знайомств і різноманітних пропозицій. Безмежного відпочинку!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1910 – +8,4, а найтеплішим у 1905 –  +35,4.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-