5 серпня: народний календар і астровісник

5 серпня: народний календар і астровісник

1200
Укрінформ
Сьогодні Почаївської ікони Божої Матері; чим не варто займатись на Трофима-Безсонника і женімо апатію геть!

Церква сьогодні вшановує чудотворну Почаївську ікону Божої Матері – одну зі знаних святинь не тільки на теренах України, але й всього християнського світу. В 1597 році Почаївському монастирю її подарувала заможна вдова луцького земського судді Анна Гойська, що володіла Почаєвом у другій половині XVI століття. Образ Почаївської Божої Матері, яка вважається небесною покровителькою Волині, був дуже популярний по всій Україні. Її залюбки зображали на сімейних іконостасах від Полтавщини до Прикарпаття. Ікона не раз рятувала Почаївську лавру від усяких лих, а віруючі й нині знають про її чудотворні властивості: до ікони Божої Матері Почаївської звертаються за зціленням від сліпоти, застарілих хвороб, а також моляться за звільнення з полону. 

Також сьогодні згадуються мученики Трофим, Феофіл і з ними ще 13-ть мучеників. В народі цей день називали Трофимом-Безсонником, адже пора гаряча – не до сну. Швидесенько-хутесенько потрібно було прибрати золоте збіжжя з полів-ланів у засіки та комори, бо «Як у серпні дбаєм, так зимою маєм», або: «Змарнуєш на жнивах хвилину – втратиш не одну зернину».

Зазвичай з Трохима-безсонника і до свята Успіння не брали шлюб й уникали інтимних стосунків, щоб не ризикувати благополуччям дітей.

Іменинники цього дня Трофим, Федір, Михайло, Андрій.

Сьогодні 23-ий місячний день. Спокійно робимо вдих і видих – настав час Гекати – тьмяної енергетики, що підштовхує до необдуманих слів і вчинків. Існує високий ризик обману. Бездіяльний відпочинок цього дня просто неприпустимий – маємо чимось зайняти себе: руки, очі, розум… Що-небудь, аби лихе не лізло в голову. Женіть апатію геть, читайте молитви, медитуйте і мерщій до храму! Добре вживати молочні продукти, сири, пекти здобу. Наступний тиждень в енергетичному плані видасться «сейсмонебезпечним», тож вибудовуючи плани, маємо це на увазі.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1907 – +7,6, а найтеплішим у 2010 –  +38,1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-