4 серпня: народний календар і астровісник

4 серпня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Марії Магдалини; що віщують великі роси і солодкого відпочинку!

Сьогодні мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини, яка є однією з найвідоміших жінок в історії християнства. Вона фігурує в декількох епізодах Нового Заповіту. Марія Магдалина була вродливою жінкою, але жила грішно. Після того, як Господь зцілив її від семи бісів, жінка стала Його відданою послідовницею. Вона слідувала за Ним до Голгофи, була присутня під час Його мученицької смерті і погребіння, а також стала свідком Христового воскресіння. Марія Магдалина першою й сповістила апостолів про це диво. Вшанування Марії Магдалини в католицизмі і в православ’ї різниться. Католики наголошують на тому, що Марія Магдалина була блудницею, яка після зустрічі з Ісусом кардинально змінила своє життя, тоді як православні сприймають її виключно в ролі мироносиці. Як би там не було, але Марія Магдалина стала надзвичайно популярною постаттю, особливо в західному мистецтві. Її малювали сотні художників (Джотто, Тіціан, Россетті), про неї писали вірші та романи (Рільке, Казандзакіс, Сарамаго), знімали кіно.

В народі Марію Магдалину вважали заступницею від холери. Існували й прикмети: великі роси цього дня вказували, що погода буде дощовою, а тому й льон – сірий. На Марії Магдалини жінки збирали всілякі ягоди та варили варення, тому цей день називали ще Марією-Ягідницею, або Солодушкою.

Іменинники сьогодні Марія, Михайло, Олексій.

Сьогодні 22-ий місячний день. Енергетика цієї місячної доби радше зі знаком мінус ніж плюс, але вона посилює розумові здібності. Що б з нами не відбувалося в минулі 3-4 тижні – сюжет наближається до завершення. Чи сподобається нам результат? Невідомо. Втім, у нас є ще час – приблизно з тиждень, до сонячного затемнення 11 серпня, щоби підправити дрібні погрішності. Гарний день для самопізнання й альтруїзму. Вкрай негативний для подорожі, далекої дороги, переїзду. Жодна зустріч не буде марною, а кожна сьогоднішня «дрібниця» може мати далекосяжні наслідки.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1907 – +8,5, а найтеплішим у 2010 –  +37,7.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-