3 серпня: народний календар і астровісник

3 серпня: народний календар і астровісник

981
Укрінформ
Нині мовчазного Онуфрія; дослухаймося, чи тріщить стерня, і куди подіти амбіції.

Рівно 150 днів залишається до кінця 2018 року! У церковному календарі сьогодні старозавітного пророка Єзекиїла і Онуфрія мовчазного, ченця Києво-Печерської лаври.

Пророк Єзекиїл належить до числа старозавітних «великих пророків» і йому належить авторство однієї з пророчих книг Біблії «Книги пророка Єзекиїла». Він жив за часів Вавилонського вигнання, коли в 587 році до н.е. Юдейське царство було завойоване вавилонським царем Навуходоносором ІІ, а значна частина населення Юдеї насильницьки переселена до Вавилонії. Пророк Єзекиїл надзвичайно цікава і видатна особистість. Пророкувати він почав приблизно в 30 років. Тоді ж цілком добровільно взяв на себе ряд випробувань – понад рік ходив і спав з чималою цеглиною, на якій було випалено ім’я Ізраїля, поголив голову, їв паляниці, виготовлені з коров’ячих кізяків тощо. Він рано став удівцем, тому в його будинку збиралися юдеї, які потребували на чужині підтримки і втіхи. Це стало своєрідним прообразом синагоги. А ще цей пророк відомий своїми надзвичайно яскравими і містичними видіннями і пророцтвами. Настільки загадковими, сповненими екзотичних символів, що Талмуд заборонив їхнє публічне тлумачення. Крім того, вони передували апокаліптичним пророцтвам Іоанна Богослова.

У сиву давнину працювати цього дня годилося якщо й не мовчки, то небагатослівно, творячи про себе молитву. З народних прикмет найбільш відомі такі: якщо стерня, ламаючись, тріщить – на дощ. Горобці літають зграйками – на суху і ясну погоду.

З іменинами вітайте Онуфрія, Івана, Онисима, Петра, Романа.

Сьогодні 21-ий місячний день. З 2 по 8 серпня значно ускладниться робота з інформацією. Хтось (чи щось) неодмінно плутатиме карти й замітатиме сліди. Можливі хоча й не фатальні, але серйозні помилки, прорахунки.  Чималу роль у ці дні відіграватиме сила переконань, вміння впливати на оточуючих силою своєї особистості. О 19:52 за Гринвічем Місяць вийде зі знаку Овна і увійде до знаку Тільця, тому лідерські прагнення та деяка запальність дещо принишкнуть. У другій половині дня ховаймо амбіції разом із діловим костюмом до шафи і налаштовуймося на плідний відпочинок. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1965 – +9,8, а найтеплішим у 1905 –  +34,9.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-