28 липня: народний календар і астровісник

28 липня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні святого рівноапостольного Володимира і Собор Київських святих; відпочиваючи, не забуваймо зазирати в зоряний пасьянс.

Сьогодні православна церква вшановує пам’ять святого рівноапостольного князя Київського Володимира, у святому хрещенні Василія. Про життя князя Володимира Святославовича відомо насправді не надто багато. Все, що ми знаємо – це свідчення літописів, найважливіший з яких «Повість временних літ» з’явився лише на початку ХІІ століття. При цьому варто пам’ятати, що літопис є не стільки документом, скільки літературною пам’яткою. Володимир був позашлюбним сином київського князя Святослава Ігоревича та Малуші – ключниці матері Святослава княгині Ольги. Відомо, що князь неодноразово був одружений, згідно з «Повістю временних літ» мав 12 синів і 9 доньок. Київський престол він здобув у результаті боротьби зі старшим братом Ярополком, якого, за наказом Володимира, вбили два варяги, що були у нього на службі. У роки князювання Володимира Святославовича в основних рисах завершилося об’єднання Давньоруської держави. Він також провів адміністративну реформу, наслідок чого була забезпечена територіальна єдність держави. Але найважливішою була релігійна реформа. Після кількох невдалих спроб реформувати місцеву слов’янську релігію, Володимир звернувся до Христового вчення. У 988 році князь сам прийняв нову віру, а потім хрестив Київ і оголосив християнство державною релігією.

Іменини нині у Василя та Володимира.

Сьогодні 15-ий місячний день. Після затемнення в рази зростають емоційний, інформаційний та подієвий складники. На небі склався не надто гармонійний трикутник: Сонце в Левові, Місяць, а також Марс у Водолії. Тож готуймося до того, що загостряться різноманітні протиріччя, як у соціумі, сім’ї, колективі, так і в душі окремого індивідуума. В останні дні липня, а також в першій декаді серпня посиляться ризики різноманітних аварій, травматизму, катастроф природного і техногенного характеру. Будьмо мудрими і врівноваженими за будь-яких пасьянсів долі.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1923 році: +9,4; а найтеплішим у 1945 - +34,6.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-