Супрун навчила українців, як правильно спати вдень - 24.07.2018 12:27 — Новини Укрінформ
Супрун навчила українців, як правильно спати вдень

Супрун навчила українців, як правильно спати вдень

960
Ukrinform
Короткий денний сон чи дрімання 20-30 хвилин корисні для більшості людей - відновлюється концентрація уваги, продуктивність праці, покращується настрій.

Про це розповіла в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

"Сон удень допомагає відновити концентрацію уваги, продуктивність та здатність фокусуватися на роботі. Крім того, дрімання працює як антидепресант, покращує настрій та в цілому може надати заряд енергії як після повноцінного нічного сну. Утім, важливо, щоб такий відпочинок не був дуже тривалим - не довше однієї години. Найбільш оптимальна та корисна тривалість дрімання складає близько 20-30 хвилин", - написала Супрун.

Вона зауважила, що практика денного сну досить поширена в інших країнах: "У деяких компаніях та університетах навіть обладнані спеціальні кімнати для дрімання, де протягом дня кожен може відпочити".

Проте, додала вона, науковці наголошують, що денний сон має позитивні ефекти на організм за декількох умов.

Так, денний сон дасть позитивний ефект, якщо людина вночі спить повноцінно.

Читайте також: Супрун дала кілька порад тим, кому важко відмовитись від солодкого

"Якщо у вас є порушення сну в нічний час, ваш організм компенсуватиме це тривалим денним сном. А це може бути шкідливим для здоров’я та негативно впливати на вашу продуктивність. Тобто якщо довго спати вдень, ви ризикуєте прокинутися з почуттям важкості та інертності, що може мати протилежний ефект на вашу працездатність", - пояснила в.о. міністра.

Тривале дрімання посеред дня може порушити ще й внутрішній годинник організму, викликавши своєрідний “збій”, що може стати причиною появи неконтрольованого відчуття голоду, порушення сну та нестачі енергії.

Також варто бути уважним до свого організму, радить Супрун, бо постійне відчуття втоми та сонливості може бути індикатором наявності проблем зі здоров’ям.

"Бажання подрімати може викликатися стресом, безсонням, апное (задишкою) уві сні. Крім того, деякі дослідження пов’язують постійну втому і сонливість вдень з ризиком появи діабету 2-го типу, серцево-судинних захворювань та навіть збільшенням ризику смертності з усіх причин", - зазначила вона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>