18 липня: народний календар і астровісник - 18.07.2018 07:00 — Новини Укрінформ
18 липня: народний календар і астровісник

18 липня: народний календар і астровісник

1097
Ukrinform
Сьогодні Афанасія Афонського; що віщують мерехтливі зорі та як боротися зі спліном.

Нині преподобного Афанасія Афонського – видатного ченця, засновника першого і головного монастиря Афону – Великої лаври. Народився Афанасій у Трапезунді (нині турецький Трабзон), рано осиротів. Хлопчика на виховання взяла добра подруга покійної матері – жінка доброчесна і забезпечена. Він здобув гарну освіту, потім переїхав до Константинополя. Йому передрікали блискучу світську кар’єру при дворі імператора, але він став ченцем. Якось, під час перебування преподобного Афанасія у віддаленій келії, на нього напав дух туги. Лише завдяки Божій допомозі святий вийшов переможцем з того протистояння. Згодом святий Афанасій заснував на Афоні лавру, в якій нараховувалося 120 монахів і став настоятелем. Святий загинув трагічно – під завалами куполу новозбудованого храму, під час інспектування будівництва. Святому Афанасію Афонському моляться про зцілення важкохворого, або ж про його відхід в обителі Божі, коли надії на одужання вже немає, а людина сильно страждає (на цю молитву просять благословення священика). А ще преподобному Афанасію моляться ченці, коли відчувають напади туги і важкого смутку (інший варіант: читати Євангеліє від Іоанна).

На Афанасія примічали: Якщо місяць яскравий, то на щедрий урожай. Коли ж навколо місяця червонувате сяйво – очікуй на погіршення погоди. Мерехтливі зорі віщували ясну й суху погоду, але вітряну.

Іменинники сьогодні Афанасій, Сергій, Єлизавета, Варвара, Ганна.

Сьогодні 6-ий місячний день. Його лозунг – співпраця, віднайдення точок дотику навіть з опонентами, налаштованість на конструктив. Можливо, що в сім’ї, дружбі чи праці несподівано знайдете помічника у справах і це вас ще більше зблизить. Дехто піддасться впливові меланхолії, смутку, дехто проявлятиме у спілкуванні невластиву йому жорсткість. Розраду і порятунок сьогодні варто шукати в праці. Жорсткі рамки або вимоги поставлених задач легше буде подолати в парі, або колективно. Саме колективна праця, налаштованість на спільний кінцевий результат, зможе якщо й не позбавити, то хоча б відволікти вас від невеселих думок. Наснаги і віри!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1989 році – +9,4, а найтеплішим у 2007 – +34,3.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>