Помер корифей петриківського розпису Василь Соколенко

Помер корифей петриківського розпису Василь Соколенко

976
Ukrinform
У четвер на Дніпропетровщині на 96-му році життя помер відомий художник петриківського розпису Василь Соколенко. Попрощаються з корифеєм розпису у п’ятницю у його рідній Петриківці.

Про це повідомила спільнота Петриківки у Facebook.

«За словами петриківських майстрів, Василь Соколенко, що є учнем відомої народної майстрині Тетяни Пати, сам виховав не одне покоління майстрів розпису. Окрім того, саме завдяки його експериментам розпис почали застосовувати для оздоблення виробів з натурального, нефарбованого дерева, продовживши таким чином давню традицію зображення барвистих квітів на світлому тлі – на противагу чорному фону, яке за радянських часів практикувалось у масовій сувенірній продукції художньої фабрики «Дружба», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що через проблеми з зором в останні роки відомий майстер вже не малював, а займався збереженням творчого здобутку – свого та інших майстрів розпису, створивши у Петриківці своєрідний приватний музей–садибу декоративного розпису, єдиний в Україні. Там зберігались паперові кальовки, речі, розписані родиною Соколенків, фотографії.

Зібрання взірців петриківського розпису, яке свого часу зробив Соколенко, стало основою для сучасного районного музею у Петриківці.

Василь Соколенко – заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України, ветеран Другої світової війни. У повоєнні роки працював методистом обласного будинку народної творчості, організував у селі Іванівка художню студію, яка діяла на громадських засадах, упродовж майже двадцяти років був головним художником петриківської фабрики розпису «Дружба», з 1962 року викладав у петриківському філіалі Дніпропетровської дитячої художньої школи. Відомий як майстер так званого «петриківського плакату». За життя створив сотні творів.

Два види українського народного мистецтва Дніпропетровщини - петриківський розпис та козацькі пісні занесені у список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО і потребують термінової охорони.

Фото: Вісті Придніпров'я

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>