Меморіальну дошку поляку Станіславу Єжи Лецу відкрили у Львові

Меморіальну дошку поляку Станіславу Єжи Лецу відкрили у Львові

Фото
836
Ukrinform
У Львові відкрили меморіальну таблицю польському письменнику, мислителю, сатирику і філософу Станіславу Єжи де Туш-Лецу (літературне ім'я Станіслав Єжи Лец). Участь в урочистостях взяли участь сини видатного поляка - Томаш та Ян Леци.

Про це повідомили у прес-службі міської ради.

«Щоб краще розуміти Леца, ми повинні розуміти, якої величі була ця людина, котра творила, споглядаючи світ далеко-далеко вперед. Власне, у цьому і полягала його мудрість, його любов до життя і сприйняття життя таким «оголеним нервом», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як сказав польський громадсько-політичний діяч, журналіст, видавець, дисидент і політв'язень Адам Міхнік, Лец мав в собі особливого генія, генія львівського. В різний спосіб можна було відповідати на виклики тоталітарних ідеологій та режимів. Лец відповідав через прийняття постави іронічного спостерігача, скептика, критика. І ця урочистість тут, у Львові, це не тільки символ великого повернення Леца і його творчості, але і символ посмертної перемоги. Лец переміг на противагу тим усім, хто отруював його життя. Львів завжди буде українським, але у ньому завжди буде битися польське серце.

Меморіальну таблицю встановили на будівлі, де у 1920-1934 і 1939-1941 роках мешкав Лец. Тут, на вул. Словацького він створив перші свої вірші.

Читайте також: Український фільм отримав нагороду на кінофестивалі у Нью-Йорку

Станіслав Єжи де Туш-Лец народився у Львові у 1909 році, помер у Варшаві в 1966 році. Навчався у Львівському університеті, тут дебютував поезіями, співпрацював у різних довоєнних часописах. Упродовж 1947-1966 років створив близько 5 тис. філософських парадоксів-афоризмів, об’єднаних загальною назвою «Незачесані думки», частково перекладені українською ще за життя поета його приятелем Ігорем Костецьким і опубліковані в журналі української діаспори «Сучасність». Афоризми Станіслава Єжи Леца вважаються у сучасній Європі класичними зразками жанру, публікуються щороку багатотисячними накладами.

Фото: Львівська міська рада.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>