У Києві проходить українсько-польський "музичний" діалог

У Києві проходить українсько-польський "музичний" діалог

1938
Ukrinform
Понад 100 провідних українських і польських музикознавців обговорять у Києві найактуальніші аспекти культурної взаємодії під час міжнародного наукового симпозіуму «Україна - Польща: діалог культур», який відбудеться 19-21 квітня.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі Національної музичної академії України імені Петра Чайковського, де проходитиме захід.

«Програма симпозіуму включатиме виступи 16 провідних музикологів і культурологів з музичних академій та університетів Польщі - Варшави, Кракова, Бидгоща, Гданська, Лодзя, Щеціна і Зеленої Гури, а також близько 100 музикознавців із різних регіонів України - Києва, Львова, Харкова, Кропивницького, Дніпра, Одеси, Сум, Миколаєва та інших міст», - зазначили в академії.

У пленарному засіданні 19 квітня візьмуть участь відомі діячі культури України - академіки Національної академії мистецтв Юрій Богуцький, Володимир Рожок та Олександр Федорук, які поділяться думками щодо соціо-політичної та культурно-мистецької взаємодії України і Польщі. Водночас доктор філології, професор Університету Зеленої Гури (Польща) Богдан Троха розповість про польську та українську тематику в сучасній популярній белетристиці, а керівник Центру кінематографічних студій, викладач кафедри культурології Національного університету «Києво-Могилянська академія», головний редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька розкриє таємниці українсько-польського діалогу на кіноекрані.

У рамках симпозіуму відбудуться тематичні засідання «Спільний доробок українських і польських композиторів 1772-1918 років. Автори знані і незнані», «Українська і польська народна музика: спільне та особливе», «Музична культура України і Польщі у персоналіях», «Культурологічний дискурс художньої взаємодії: традиції та новації», «Українсько-польські зв'язки в контексті музичного виконавства і фестивального руху».

У конференції візьмуть участь не лише досвідчені вчені, а й молоді науковці, які обміняються результатами своїх студій під час круглого столу «Українсько-польські зв'язки в дослідженнях молодих музикознавців і культурологів».

Читайте також: Марія Бурмака на “Весняному концерті” презентує свої нові пісні

Крім того, заплановано низку творчих заходів, зокрема концерт вокальної та органної музики з творів українських і польських композиторів, майстер-клас із українського етнічного співу, презентації нотно-книжкових виставок.

Організаторами симпозіуму виступили Національна музична академія України імені П. І. Чайковського спільно з Представництвом Польської академії наук у Києві та науковими інститутами Національної академії мистецтв України - Інститутом культурології та Інститутом проблем сучасного мистецтва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-