Музей Шевченка запрошує на лекцію про київські адреси родини Тарновських

Музей Шевченка запрошує на лекцію про київські адреси родини Тарновських

950
Ukrinform
У Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться лекція "Київські адреси родини Тарновських", що пройде у рамках виставки "Дворянські родини і Тарас Шевченко". 

Про це повідомляє прес-служба музею.

"Захід відбудеться 31 березня, напередодні 180-річчя від дня народження Василя Тарновського-молодшого (1838-1899) – відомого колекціонера, мецената, одного із засновників музейної справи в Україні. Початок лекції о 15:00. Перед лекцією, о 14:00, відбудеться кураторська екскурсія виставкою "Дворянські родини і Тарас Шевченко", - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, виставка триватиме до 24 травня. Вона показує історію кількох родів, які можна назвати українською елітою, впродовж ХVІІІ – початку ХХ століття. Об’єднавчим фактором для них є постать Тараса Шевченка – його рецепція та оцінка минулого цих родів, спілкування з сучасниками та участь нащадків у формуванні культу пошанування поета. Виставка також охоплює  період Гетьманату Павла Скоропадського 1918 року.

Читайте також: Київ та Львів проведуть акцію "Великдень для героїв"

На відвідувачів очікують хитросплетіння родинних зв’язків, масонські таємниці, пошук власної ідентичності української аристократії (малоросійських дворян) – Скоропадських, Лизогубів, Кочубеїв, Галаганів, Капністів, Розумовських, Закревських, Лазаревських, Білозерських.

На виставці експонуються оригінальні роботи Тараса Шевченка, а також роботи з колекцій Національного художнього музею України та Київської національної картинної галереї.

Розклад кураторських екскурсій - на сайті музею.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>