Світлична пообіцяла, що реконструкцію Харківської філармонії завершать за 2 роки

Світлична пообіцяла, що реконструкцію Харківської філармонії завершать за 2 роки

Укрінформ
Реконструкцію філармонії в Харкові мають завершити за 2 роки, в цьому область має підтримку Президента та Кабміну.

Так сказала у ході ознайомлення з результатами відновлювальних робіт в Харківській обласній філармонії - головному об'єкті у будівництві регіону голова Харківської ОДА Юлія Світлична, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Реконструювати будівлю обласної філармонії харків'янам обіцяли протягом 10 років, а ми завершимо будівництво за 2 роки. Маємо в цьому питанні потужну підтримку Президента України та Кабінету міністрів України. Значну кількість робіт вже виконано, зараз ідемо за графіком і зробимо все, щоб двері Великої зали були відкриті для харків'ян у 2019 році", - зазначила Світлична.

За її словами, крім Великої зали обласної філармонії на 770 місць, створюється камерна зала - на 100 місць: "Разом зі зданою в 2016 році Органною залою комплекс буде вміщати до 1,5 тисячі глядачів".

Як сказав, у свою чергу, директор та головний диригент філармонії, заслужений діяч мистецтв України Юрій Янко, коли роботи будуть завершені, харків'яни побачать залу такою, якою вона була в ХІХ столітті: "Ви побачите там близько 30 гербів міста Харків, де є герб з кадуцеєм, ріг достатку. Найбільш унікальне - що буде тільки в нашій залі, - це «мушля» для акустики, яка фокусуватиме звук і посилатиме його слухачам, тож не буде необхідності в мікрофонах".

Янко зазначив, що в Харкові вже є унікальна для всієї України Органна зала зі змінною геометрією стелі.

"Сподіваюся, що й Велика зала буде так само прекрасною. Будівництво філармонії - це одне з найбільш грандіозних будівництв в області культури в країні, де голова ОДА "тримає руку на пульсі". Це буде єдиний і неповторний храм музики в країні", - підкреслив Янко.

Зараз на будівництві філармонії працює близько 150 чоловік - архітектори, скульптори, будівельники, оздоблювані. Іде монтаж металоконструкцій історичної зали-фойє та основного вестибюля, який з'єднуватиме всі приміщення філармонії у великий комплекс. У кулуарах другого поверху будівлі тривають оздоблювальні роботи. Після завершення монтажу унікальної гіпсової ліпнини у Великій залі, будівельники планують перейти до монтажу сцени. Паралельно монтують підіймальний механізм в оркестровій ямі, який дозволить їй працювати в трьох різних площинах і збільшувати залу до 770 місць.

Читайте також: Оркестр Харківської філармонії дасть благодійний концерт на підтримку журналістки

Як повідомляв Укрінформ, реконструкцію Харківської обласної філармонії почали в 2005 році. Будівництво йшло повільними темпами, неодноразово роботи зупинялися через відсутність фінансування. Відновити роботи вдалося в 2015 році, фінансування було виділено з державного та обласного бюджету. У результаті вже в серпні 2016 року завершили зведення Органної зали, після чого будівельники взялися до робіт у Великій залі.

19 серпня 2016 року Президент України Петро Порошенко у ході робочого візиту до Харкова  відкрив Органну залу Харківської філармонії, де назва цю залу "чи не найкращою в країни".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-