Український бізнес-ланч на Берлінале зібрав продюсерів із 70 країн

Український бізнес-ланч на Берлінале зібрав продюсерів із 70 країн

15756
Укрінформ
Держкіно та Фонд Ігоря Янковського вперше в історії України провели бізнес-ланч для українських і закордонних продюсерів у рамках Co-Production Market.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно.. 

"В обідньому залі Палати депутатів Берлінського міського парламенту 18 лютого зібралися понад 250 продюсерів з 70 країн світу, щоб познайомитися зі своїми українськими колегами. Co-Production Market  -  це спеціальна індустріальна програма в рамках Берлінського кінофестивалю, для роботи в якій щорічно відбирають близько 600 продюсерів, котрі мають досвід міжнародної співпраці у виробництві фільмів. Україна так масштабно у цій програмі була представлена вперше. Крім бізнес-ланчу, в якому взяли участь два десятка українських продюсерів, що шукають партнерів за кордоном, голова Держкіно Пилип Іллєнко провів для міжнародних учасників Co-Production Market презентацію можливостей України в галузі кіновиробництва", - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, у зв'язку з безпрецедентною активністю українських кінематографістів на 68-му Берлінале столицю Німеччини відвідав віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, який взяв участь у бізнес-ланчі та ознайомився з роботою Українського стенду на Європейському кіноринку.

"У 2018 році держава додала на розвиток кіно ще півмільярда, в цілому спрямувавши на український кінематограф близько мільярда гривень. І тут, в Берліні, ми хочемо показати, що Україна має нові можливості для співпраці, має всі шанси посісти гідне місце у світовому кіно", - зазначив Розенко.

Підбиваючи підсумки роботи української делегації на 68-му Берлінському кінофестивалі, Пилип Іллєнко заявив, що 2017 рік став переломним для українського кіно на шляху його відродження. Тільки за підтримки Держкіно торік в Україні було знято 47 фільмів, приблизно третина цих стрічок створювалася у співпраці із закордонними партнерами.

Читайте також: На Берлінале працюватиме український стенд

"Вперше за роки незалежності ми отримали повноцінний осінній сезон кінопрем'єр. Всі українські стрічки, що вийшли у прокат, були успішними і показали, що вони можуть конкурувати з іноземними картинами. Наші фільми збирають призи на світових кінофестивалях. Тепер цей успіх потрібно закріпити і розвинути. Тому так важливо привернути увагу закордонних продюсерів до можливостей нашого кінематографа. У Берліні захід такого масштабу і важливості ми проводимо вперше. Проводити бізнес-ланч на Берлінале дуже престижно, оскільки Co-Production Market є найефективнішим інструментом для пошуку партнерів. І це питання не тільки фінансової участі, а й визнання нашої держави як цікавого і перспективного партнера для співпраці", - підкреслив Іллєнко. 

Як повідомляв Укрінформ, 68-й Берлінський міжнародний кінофестиваль проходить із 15 по 25 лютого. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-