Пам'ять Олени Теліги вшанують у Бабиному Яру

Пам'ять Олени Теліги вшанують у Бабиному Яру

Укрінформ
Акція із вшанування пам'яті відомої української поетеси, публіциста, літературного критика та громадської діячки Олени Теліги відбудеться опівдні 21 лютого у Бабиному Яру.

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо. 

"21 лютого о 12.00 у Бабиному Яру біля пам'ятника Олені Телізі та Пам'ятного хреста, встановленого на її честь, відбудеться вшанування пам'яті видатної української поетеси, публіциста, літературного критика та громадської діячки Олени Теліги", - йдеться у повідомленні.

Поетеса, силу слова якої порівнюють з поезією Лесі Українки, народилася 1906 року у Підмосков'ї в родині професора, майбутнього міністра УНР Івана Шовгеніва. Тривалий час жила в еміграції у Європі, але свій життєвий вибір зробила на користь України, присвятивши розбудові її незалежності свій талант і все своє недовге життя. У жовтні 1941 року в надії на національне визволення й відродження самостійної України Олена Теліга прибула з похідною групою ОУН до окупованого німцями Києва. Вона очолила Спілку українських письменників, редагувала літературно-мистецький журнал "Літаври", організувала пункт харчування для киян, які залишилися в окупації і потерпали від голоду. Навіть під загрозою арешту і смерті Олена Теліга не залишила Київ і боротьбу за Україну. 21 лютого 1942 року на 35-му році життя Теліга разом зі своїм чоловіком Михайлом та іншими членами ОУН була розстріляна німцями у Бабиному Яру. 

Читайте також: Пам'ять загиблих під Крутами Наумовича та Шульгина вшанували у Києві

Як зазначається, у заході візьмуть участь перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, представники органів державної влади, духовенства, громадських організацій тощо. 

Фото: facebook/Богдан Червак

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-