Визначено претендентів на премію "Українська книжка року"

Визначено претендентів на премію "Українська книжка року"

848
Ukrinform
Комітет з присудження щорічної премії Президента України "Українська книжка року", роботу якого організовує Держкомтелерадіо, запропонував відзначити премією три видання. 

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

У номінації "За видатні досягнення у галузі художньої літератури" запропоновано преміювати книгу Миколи Жулинського "Моя Друга світова: роман-хроніка в голосах". Видавець - ТОВ "Видавниче підприємство "Ярославів Вал", 2016. 

У номінації "За вагомий внесок у розвиток українознавства" премію запропоновано присудити книзі "Євангеліє Бучацьке". Упорядник - Дмитро Степовик. Видавець - ДП "Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури "Дніпро", 2016.

У номінації "За сприяння у вихованні підростаючого покоління" запропоновано відзначити премією книгу "Шалахмонеси" Григорія Фальковича. Видавець - ТОВ "Часопис "Дух і Літера", 2016.

Книга Миколи Жулинського - це переплетення дитячих вражень, історичних фактів і людських трагедій у вирі Волинської трагедії. Автор веде читача від голосів живих свідків про трагічні й героїчні події до відроджених із небуття авторською уявою спогадів односельчан, від історії волинського села Новосілки до масштабних подій світового значення.  

Євангеліє є пам'яткою книжного мистецтва та мініатюри, воно було написане для прочитання під час Божественної літургії  у другій половині XII - на початку XIII ст. на Волині. Ця рукописна книга домонгольського періоду дістала сучасну наукову назву у 1888-1889 рр. за місцем зберігання від 1712 р. у чоловічому монастирі міста Бучач. Нині священна книга зберігається у колекції Національного музею м. Львова ім. Андрея Шептицького. До книги увійшли факсиміле стародавнього рукопису Євангелія та його переклад сучасною українською мовою.   

"Шалахмонеси" - українсько-єврейська книга, що поєднала найкраще з обох культурних традицій. Видання ілюстроване роботами художника Пінхаса (Павла) Фішеля, які виконані на зразок єврейських стародруків.  

Щорічна премія Президента України "Українська книжка року", відповідно до Указу Президента України від 16 грудня 2009 року, започаткована з метою відзначення авторів, видавництв та видавничих організацій, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи. Очолює Комітет з присудження премії Президента України голова товариства "Україна-Світ", член Громадської гуманітарної ради при Президенті України, письменник, кінодраматург Іван Драч.

Читайте також: У Празі презентують книгу про російський фашизм

Премія присуджується у трьох номінаціях. Лауреатам виплачується грошова частина премії, розмір якої становить 100 тисяч гривень. При цьому 50% грошової частини премії виплачується авторові твору (співавторам у рівних частках, якщо інше не передбачено в угоді між ними), 50% - видавництву або видавничій організації. 

З повним переліком висунутих на здобуття премії видань можна ознайомитися на веб-сайті Держкомтелерадіо.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-