Стартують зйомки історичного трилера про Голодомор. УІНП сприяє

Стартують зйомки історичного трилера про Голодомор. УІНП сприяє

Блоги
Укрінформ
Об'єднуємо зусилля заради популяризації історії України у світі та інформування суспільства про події, пов'язані з Голодомором

Український інститут національної пам'яті та студія Kinorob підписали угоду задля підтримки та просування історичного трилера "Гарет Джонс" (копродукція Польщі, України й Великої Британії).

За умовами угоди, команди об'єднають зусилля заради популяризації історії України у світі та інформування суспільства про події, пов'язані з Голодомором 1932-1933 років в Україні.

Зйомки фільму "Гарет Джонс" стартують в Україні на початку березня 2018 року, згодом пройдуть також у Польщі та Шотландії.

Режисер стрічки – голова правління Європейської кіноакадемії, польський режисер Агнешка Голланд.

"Гарет Джонс" – це історія відомого британського журналіста-дослідника, який, попри смертельну небезпеку, відправився до Радянської України, щоб викрити та донести до світової спільноти всю правду про трагедію Голодомору.

Його викриття згодом стали підґрунтям для роману "Колгосп тварин" Джорджа Оруелла.

На фото заступник голови УІНП Володимир Тиліщак
На фото заступник голови УІНП Володимир Тиліщак

Україна ставить собі за завдання донести до світу правду про страшний злочин геноциду, який був здійснений тоталітарним режимом в Україні у 1932-1933 роках. Тому фільм, створення якого розпочинається, є надзвичайно важливим. Адже він дозволить побачити сучасним європейцям ті страшні події очима Гарета Джонса – європейця, який зумів прорвати сталінську інформаційну блокаду. Зрештою, Україна відчуває брак якісного історичного кіно. І я вірю, що цей фільм, який знімає високопрофесійна команда стане кроком у розвитку й українського історичного кіно.

У рамках роботи над проектом УІНП надасть авторам фільму консультації та доступ до фото та відеоматеріалів, а також архівних документів, результатів наукових досліджень, інформативних та аналітичних текстів, пов'язаних з подіями Голодомору 1932-1933 років та постаттю Гарета Джонса.

Історичний трилер "Гарет Джонс" став переможцем 10-го конкурсного відбору кінопроектів у категорії "тематичні ігрові фільми" (до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні).

Загальний бюджет стрічки спільного виробництва України (Kinorob), Польщі (Film Produkcja) та Великобританії (Crab Apple Film) становить близько 10 млн доларів (262,2 млн грн), з них майже 26 мільйонів гривень виділяє Держкіно України.

Володимир В’ятрович
УП.Блоги

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-