У Давосі в Українському домі представили роботи молодої української художниці

У Давосі в Українському домі представили роботи молодої української художниці

Укрінформ
Роботи Анни Звягінцевої в Українському домі в Давосі демонструються у дні проведення 48-ї Щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ). 

Про це повідомляє прес-служба Фонду Віктора Пінчука, яка виступила організатором виставки.

 "Українське сучасне мистецтво демонструється вперше з нагоди проведення ВЕФ, з метою показати живість та енергію України як європейської країни та її суспільства, а також відкрити Україну для глобальних лідерів від бізнесу, політики та громадянського суспільства. Анна Звягінцева - молода українська художниця, що виборола спеціальну премію та приз громадськості національної премії PinchukArtCentre у 2015 році. Її роботи, представлені в Українському домі в Давосі, безпосередньо пов’язані з головними темами та викликами, що постають перед Україною сьогодні", - ідеться в повідомленні.

Робота "Стежки" Анни Звягінцевої - це серія малюнків та невеликого відео, що відстежують перервану лінію слідування різними стежками. Малюнок пропонує модель пошуку та руху вперед. Мета руху залишається загадкою. Проте подібно до того, як це відбувається для України сьогодні, рух та систематичний пошук шляху вперед (чи додому) має надзвичайне значення. Робота вказує на те, що йдеться не про єдину можливу лінію чи чіткі напрямки, вона пропонує безліч шляхів, кожний з яких подає різні варіанти та можливості. 

У серії робіт "Порядок речей" Звягінцева досліджувала українські традиції та цінності з глибоким відчуттям тем, близьких до жінок. Її інтерес до ліній у виконанні олівця, їх простоти і водночас необмежених можливостей донесення ідей вилився у майже безкінечній кількості малюнків малих розмірів, що зображують повсякденне життя жінок в Україні. Серія перетворює деякі з цих малюнків на незавершені монументальні настінні роботи, виконані з використанням арматури та металевого дроту. Перетворюючи лінію, намальовану олівцем, на конструкцію з жорсткого промислового будівельного матеріалу, художниця зосереджує увагу на індустріальній трансформації України, в результаті якої втрачаються традиції, проте народжується здатність до змін.  

Український дім у Давосі працює з 22 по 26 січня 2018 року. Його організатори - Українська асоціація венчурного та приватного капіталу (UVCA) у партнерстві із Фондом Віктора Пінчука та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF).  

Адреса Українського дому: Promenade  73, Давос, Швейцарія. Офіційний сайт: ukrainehousedavos.uvca.eu.

Фото: pinchukartcentre.org

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-