Нацопера у січні запрошує на вистави за участю світових зірок

Нацопера у січні запрошує на вистави за участю світових зірок

Укрінформ
Національна опера у січні продовжить проект «Українські оперні зірки у світі».

У рамках проекту на її сцені виступлять співаки світового рівня бас Олександр Цимбалюк та володарка лірико-драматичного сопрано Людмила Монастирська, а поціновувачам балету запропонує оригінальні постановки «Дами з камеліями» та «За двома зайцями».

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі театру.

“У січні у рамках проекту «Українські оперні зірки у світі» шанувальники опери мають нагоду почути Олександра Цимбалюка в операх «Макбет» Дж.Верді та «Іоланта» П. Чайковського. А в січневій постановці опери Дж.Верді «Набукко», яка третій сезон прикрашає репертуар театру, одну з головних партій виконує солістка Національної опери народна артистка України Людмила Монастирська”, - йдеться у повідомленні. 

Запрошений соліст Metropolitan Opera (США), міланської La Scala, лондонського театру Covent Garden та інших прославлених оперних театрів світу Олександр Цимбалюк на сцені Національної опери  19 січня співатиме партію Банко, воєначальника армії короля Дункана, в опері «Макбет» Дж.Верді. А  26 січня шанувальники почують у його виконанні партію короля Рене в опері «Іоланта» П. Чайковського.   

Ще одним подарунком для меломанів стане зустріч 27 січня із Людмилою Монастирською. Співачка виконає партію рабині Абігайль в опері Дж.Верді «Набукко». 

 Прем’єра оновленої постановки цього твору видатного італійського композитора на київській сцені відбулась навесні 2016 року.  Завдяки тому, що лави Національної опери поповнила нова плеяда талановитих співаків, опера «Набукко» знову користується великим успіхом.

Монастирська також 4 лютого уперше виконає на сцені Національної опери головну партію в опері «Норма» В.Белліні.  

Шанувальників балету 20 січня  театр запрошує на  «Даму з камеліями», хореографію  якого здійснила художній керівник балетної трупи театру Аніко Рехвіашвілі. Вона також є одним з авторів лібретто, яке написала разом з диригентом-постановником балету Олексієм Бакланом. Він працював і над музичною композицією твору. 

Балетна вистава не є адаптацією музичного матеріалу до опери «Травіата» Дж. Верді - у ній звучить музика Л. Бетховена, І. Брамса, І. Пахельбеля, Г. Форе, Е. Елгара та І. Стравінського. 

Постановники розповідають історію, написану в середині XIX століття, сучасною театральною мовою. Нові креативні рішення були використані й у створенні сценографії та костюмів (художник-постановник – Наталія Кучеря). Декорації «оживають» завдяки різноманітним оптичним ефектам, а костюми наближені до сучасної fashion-естетики, подекуди навіть провокаційні.

У виставі бере участь хор хлопчиків Державної чоловічої хорової капели України ім. Л. Ревуцького.

Читайте також: Зірка світової оперної сцени завітає до Києва з двома виставами

30 січня  Нацопера запрошує глядачів на балет «За двома зайцями» на музику Юрія Шевченка. Ця балетна вистава стала гучним акордом на завершення 149-го сезону Національної опери України.  

Над створенням хореографічної версії історії про невдаху цирульника працювала потужна творча команда постановників: балетмейстер Віктор Литвинов, художник Сергій Маслобойщиков, диригент Володимир Кожухар. Автор ідеї та лібрето – виконавиця ролі Проні Прокопівни Тетяна Андрєєва. Спеціально для цієї постановки були створені оригінальні костюми, серед яких немає жодного однакового, та унікальні декорації, що кардинально відрізняються від традиційних балетних.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-