Заборона “Сватів” обурила “1+1”: Це нагадує “полювання на відьом”

Заборона “Сватів” обурила “1+1”: Це нагадує “полювання на відьом”

Укрінформ
Телеканал “1+1” обурила заборона в Україні серіалу “Свати”.

Про це йдеться в заяві телевізійного каналу.

“Наскільки ми зрозуміли, причиною попадання до нього ("чорного списку" Мінкультури - ред.) Добронравова та заборони серіалу "Свати" стали висловлювання актора щодо Криму. Проте чому саме зараз постало питання заборонити популярний серіал українського виробництва, для нас залишається загадкою. Натомість інші серіали та фільми за участі Добронравова, які демонструвалися на українському ТВ, залишилися поза увагою органів влади”, - зазначають на “1+1”.

Телеканал також заявляє, що не розуміє, за яким принципом записують російських акторів до  цього "чорного списку", адже залишається багато артистів, які продовжують брати участь у зйомках та гастролях в Криму.

Читайте також: У Мінкульті назвали умову повернення "Сватів"

“Якщо причиною заборони серіалу став візит Добронравова до окупованого Криму, то ми звертаємось до всіх державних органів, які регулюють це питання, з проханням роз’яснити, які з продуктів, в яких брав участь Федір Добронравов, ще будуть заборонені, а також, коли буде вжито аналогічних дій, щодо наступних осіб, які також відвідували Крим для участі в знімальних процесах чи з гастролями, про що є свідчення в загально доступних джерелах: зокрема, Леонід Кулагін, Кирило Кяро, Ольга Ломоносова, Тетяна Лютаєва, Дмитро Дюжев, Антін Макарський, Олександр Головін та інші”, - йдеться в заяві.

На “1+1” вважають, що час провести відкриту дискусію з приводу необхідності визначення чітких критеріїв для прийняття подібних рішень.

“Без прозорої системи подібні ситуації нагадують "полювання на відьом". Ми вже неодноразово висловлювали своє занепокоєння відсутністю критеріїв формування такого списку.  Безсистемні дії дискредитують спільні зусилля ринку стосовно послідовної політики підтримки українських серіалів та заборони російських продуктів, де прославляються правоохоронні органи держави-агресора. Якщо ми будуємо систему, то вона має бути прозорою, якщо вона такою не є, система легко може стати цензурою”, - певні на телеканалі.

Нагадаємо, 28 листопада до "чорного списку" Мінкульту було внесено Федора Добронравова, актора, який грає головну роль у серіалі "Свати".

29 листопада Держкіно анулювало прокатне посвідчення серіалу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-