Виставка до 100-річчя проголошення УНР відкриється у центрі Києва

Виставка до 100-річчя проголошення УНР відкриється у центрі Києва

Укрінформ
Експозиція, приурочена до 100-річчя проголошення Української Народної Республіки, відкриється 15 листопада в Києві.

Про це повідомляє прес-служба Українського інституту національної пам’яті.

"Інсталяція в простій та цікавій формі розповідатиме про події Української революції 1917 - 1921 рр. Експозиція з 20 банерів відкриється 15 листопада о 12:00 в центрі столиці - біля фасаду ПАТ “Укрпошта”. Виставка розповість про десять історій провідників революційного руху та детально висвітлить різні аспекти творення Української державності 1917 - 1921 рр.", - зазначається в повідомленні.

За словами голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, завдання виставки - нагадати українцям про події Української революції столітньої давнини, пояснити, що це не “громадянська війна”, як стверджувала радянська пропаганда, не тільки “стихія і розруха”, але передусім відродження української державності, формування української нації, ренесанс української культури та духовності.

Читайте також: Третій Універсал Центральної Ради: помилка гірша за злочин

"У виставці ми розповідаємо про українське державотворення, всі його етапи, формування Збройних сил, українську дипломатію, науку, освіту, культуру, церковний рух, становище національних меншин, революційне повсякдення й багато іншого. Нам надзвичайно важливо розповісти про це не лише українцям, але й світові, аби заперечити одну з ключових тез російської пропаганди, що Україна не є геополітичним непорозумінням, яке з'явилося на мапі світу після розвалу Радянського Союзу, а має давню історію державотворення, відновила державну незалежність 1991 року завдяки героїчній боротьбі багатьох поколінь українців”, - розповідає В’ятрович.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-