Мінкульт обурений: окупанти пошкодили Фонтан сліз у Бахчисараї

Мінкульт обурений: окупанти пошкодили Фонтан сліз у Бахчисараї

1584
Ukrinform
Міністерство культури України висловлює рішучий протест діям окупаційної влади Криму із здійснення незаконних робіт на території Бахчисарайського заповідника.

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

“Мінкультури вкрай обурене проведенням масштабних незаконних робіт на пам’ятці національного значення «Ханський палац» (охоронний № 285), який відноситься до Історичного середовища столиці кримських ханів в місті Бахчисарай і внесений до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2013 році”, - наголошується в повідомленні.

Зазначається, що під час знімання всієї черепиці та старовинних дубових балок з Великої Ханської мечеті (Біюк Хан Джамі) було пошкоджено розписи 18-го століття. Окрім того, на фасаді будівлі пішли тріщини та обвалилася штукатурка через застосування для миття техніки, що використовує для очищення струмінь води під великим тиском. Цією ж технікою користувалися й для миття Фонтану сліз (Олександрівського фонтану) та Катеринівської милі, через що зазначені пам’ятки також були пошкоджені, підкреслили в Мінкульті.

До того ж, всі роботи проводяться робітниками, які не мають досвіду у сфері реставрації, додали у відомстві.

Читайте також: Ситуація в окупованому Криму у сферах компетенції ЮНЕСКО погіршується - МЗС

Крім того, за даними Мінкультури, навколо частини Головного корпусу Ханського палацу передбачається зведення металевого навісу з метою проведення робіт щодо перекладання даху в приміщеннях Зали Дивану та Золотого кабінету. Через велику навантаженість металоконструкції існує загроза руйнування пам’ятки.

“Відповідне свідчить про цинічне порушення не лише суверенних прав нашої держави, а й положень таких міжнародних актів, як Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 14.05.1954 року та Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини від 16.11.1972 року”, - заявили у відомстві, підкресливши, що відповідальність за охорону культурної спадщини на тимчасово окупованій території АР Крим покладається на Російську Федерацію як на державу, що здійснює окупацію.

“У зв'язку з цим проведення робіт на пам'ятці національного значення «Ханський палац» є беззаперечним доказом грубого порушення норм міжнародного законодавства Російською Федерацією, що несе пряму загрозу збереженості культурної спадщини України”,- наголошується в повідомленні.

З огляду на викладене Мінкультури звертається до Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (UNESCO) та Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM) з проханням вчергове звернутися до Російської Федерації з вимогою про неухильне дотримання норм міжнародного законодавства та утримуватися від протиправних дій, які завдають або можуть завдати шкоди культурній спадщині України на території Автономної Республіки Крим.

Також міністерство направило лист до Прокуратури Автономної Республіки Крим стосовно вжиття заходів реагування, спрямованих на встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності, поінформували у прес-службі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>