Світова прем'єра української документалки про волонтерів відбулась у Варшаві

Світова прем'єра української документалки про волонтерів відбулась у Варшаві

1457
Ukrinform
На 33-му Варшавському міжнародному кінофестивалі відбулася світова прем'єра українського документального фільму про волонтерів "Майже 10.000 виборців" режисерів Уляни Осовської і Дениса Страшного.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

"Фільм "Майже 10.000 виборців" розповідає історію громадського активіста та волонтера, який після Революції Гідності продовжує боротися з системою на місцевому рівні та намагається змінити своє місто на краще. Події фільму розгортаються у містечку Іллінці, що на Вінниччині", - ідеться в повідомленні.

За словами Осовської, творча команда намагалася максимально об'єктивно відобразити проблеми і виклики нашого часу, тому для неї "Майже 10.000 виборців" - це перш за все колективний портрет, зафіксований в хиткий момент становлення громадянського суспільства в Україні.

"Ми починали знімати про волонтерський рух і навіть самі не чекали, що це розвинеться в таку гостру і актуальну історію", - каже режисерка.

Читайте також: Українську документалку про життя та смерть покажуть на кінофестивалі в Чехії

Продюсер, оператор та співавтор ідеї Денис Страшний зазначає, що "Майже 10.000 виборців" - це фільм про волонтерів, зроблений волонтерами: "Ми розуміли, що історія відбувається тут і зараз. Для нас усіх робота над цим фільмом була своєрідним громадським активізмом. Фільм створений членами об'єднання "Докутолока" за шаленої підтримки друзів та однодумців".

Фільм вже отримав позитивні відгуки польських кінокритиків та міжнародної кіноспільноти, які відзначили, що стрічка "Майже 10.000 виборців" — це цікава і довершена документальна робота, яка розкриває сучасний демократичний процес в Україні.

Нагадуємо, що цьогоріч у конкурсній програмі Варшавського кінофестивалю було представлено 2 українських фільми: "Будинок "Слово" Тараса Томенка і "Майже 10.000 виборців" Уляни Осовської і Дениса Страшного. Ще один український фільм, анімація Сергія Мельниченка "Чудове чудовисько", був презентований у позаконкурсній програмі. Стрічки "Будинок "Слово" та "Чудове чудовисько" створені за підтримки Держкіно України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-