"Енциклопедичне видавництво" має повернутися у своє приміщення - Держкомтелерадіо

Укрінформ
Державна наукова установа "Енциклопедичне видавництво" має повернутися до свого приміщення. 

Таке переконання висловив перший заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Богдан Червак у середу під час засідання "круглого столу" в Укрінформі.  

"Велика українська енциклопедія - це виклик не перед Президентом України, не перед урядом, Верховною Радою, не перед українською владою. Насправді це виклик перед українською нацією, яка має дати відповідь, чи є у неї інтелектуальний потенціал для того, щоб створити Велику українську енциклопедію, показати світові і передусім українцям, що вони здатні подивитися на все, що їх оточує, українськими очима, а не московськими чи європейськими. Цей виклик ми прийняли і відповідь буде гідна... Зробити це непросто, оскільки в "Енциклопедичного видавництва" практично відібрали приміщення. Але ми правовим шляхом доб'ємося повернення цього приміщення. Ми будемо реалізовувати цей проект, чого би нам це не вартувало", - підкреслив Червак.

Гголова редакційної колегії Великої української енциклопедії, академік НАН України Вадим Локтєв зазначив, що умови, в яких видається енциклопедія, "ненормальні абсолютно". 

"Насправді багато хто працює вдома, тому що робочого приміщення, в якому могли б працювати в такій кількості люди, немає. Але є комп'ютери, є електронний, телефонний зв'язок, є зустрічі, консультації", - додав він. 

Академік НАН України, директор Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАНУ Микола Жулминський підкреслив: те, що сьогодні робить колектив, який працює над Великою українською енциклопедією, - це абсолютно на рівні сучасних методик і сучасних досягнень енциклопедичної науки. Щоб цей проект реалізувався чимшвидше і на високому науковому рівні, видавництво має працювати в комфортних умовах.  

Читайте також: Українців уперше номінували на премію Астрід Ліндґрен

"Без державної підтримки, без системного фінансування і без приміщення це зробити просто неможливо. Я переконаний, що приміщення буде повернуто, тому що воно вже меморіальне і вже ім'я академіка Миколи Бажана зобов'язує, щоб воно було приміщенням для творення Великої української енциклопедії", - сказав Жулинський.

Як відомо, 27 квітня ц.р. працівники "Енциклопедичного видавництва" заявили про рейдерське захоплення будівлі в Києві на вулиці Б. Хмельницького, 51.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-