Українську п’єсу "Викрадення Європи" побачать Москва та Берлін - 03.10.2017 19:18 — Новини Укрінформ
Українську п’єсу "Викрадення Європи" побачать Москва та Берлін

Українську п’єсу "Викрадення Європи" побачать Москва та Берлін

Фото, відео
1394
Ukrinform
На Камерній сцені театру Франка показують прем'єру "Викрадення Європи" - документальну п’су, герої якої мають прямих прототипів - українських посадовців.

Про це повідомила на прес-конференції після прес-показу вистави завідувач літературно-драматичної частини театру Наталія Пономаренко.

"Національний театр Франка піднімає актуальну проблему - це наша просвітницька місія - і робить це в незвичній формі. Ми будемо дивувати. У нас сьогодні, 3 жовтня, а також 17 жовтня неочікувана прем'єра - "Викрадення Європи". Це вистава про наші прагнення, пов'язані з Європою. Тема надзвичайно складна. І автор п'єси Олексій Доричевський та режисер-постановник Андрій Май об'їздили Україну, спілкувалися з різними мешканцями, посадовими особами. Після того народилася вистава, в якій звучить їхня пряма мова - ці люди так розмовляють, ці люди так думають", - сказала Пономаренко.

Автор ідеї, режисер-постановник Андрій Май додав, що вистава є переосмисленням документального матеріалу, отриманого під час подорожі Україною.

Читайте також: Московський театр покаже виставу, присвячену судилищу Росії над Сенцовим

"Лист Гете-Інституту відкривав двері в кабінети. І відповіді голів ОДА, мерів міст, голів сільрад стали прямим або переосмисленим текстом цієї вистави, в якій всі герої - автентичні. Тут є Представник органів влади, у якого незмінне: "А що я з цього буду мати?". Тут є Призовник строкової служби, який заробляв у Європі, взагалі про Україну не думав і хоче назад звідси "звалити"- цього хлопчину ми зустріли в прикордонному загоні на кордоні з Угорщиною. Тут представниці регіонів, що ніяк не порозуміються", - розповів режисер .

Він зазначив, що вистава складна для акторів, бо вони існують одночасно і в ігровому театрі і в документальному, бо тут складаються три паралельні лінії - інтелектуальна, емоційна, лінія самої історії.

"І це достатньо інтелектуальна річ про те, як тема Європи резонує з нами - глядачами, митцями, громадянами. Ми багатошарово з драматургом її складали, уточнювали з акторами, тому що відповіді на питання, які ми будемо завтра, складні, в них присутні проблеми суспільства і водночас позиція кожного з нас", - підкреслив Май.

Відео: Максим Голубєв

Як зазначила референт з питань культурних програм та педагогічної кооперації Гете-Інституту в Україні Катаріна Гьоріг, вистава в театрі Франка є частиною великого театрального проекту "Новий суспільний договір", який поєднав три незалежних колективи - з Києва, Interobeng з Берліна та Театр ДОК з Москви, що створюють свій спектакль на тему Європи, демократії, популізму.

"В Києві сьогодні відбудеться прем'єра, 7 жовтня пройде прем'єра у Москві, 11 жовтня у Берліні. Всі вистави можна переглянути онлайн. 13 жовтня всі учасники проекту зберуться на публічну розмову в Берліні", - повідомила Катаріна Гьоріг.

Вона також підкреслила: важливо, що про виставу пишуть, що є реакція на цю роботу.

"Для Гете-Інституту театр - це те, що повинно виманювати глядача із зони комфорту, при цьому викликаючи різні емоції. А в цій виставі із зони комфорту були витягнуті не лише глядачі, а й режисер, драматург і актори, адже під час процесу створення всі учасники вийшли з театру і вирушили в дослідницькі мандри. Це був експеримент для нас і для театральних діячів", - сказала представниця Гете-Інституту.

Фото: Багмут Павло

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>