Українську стрічку відібрали на конкурс Варшавського кінофестивалю

Українську стрічку відібрали на конкурс Варшавського кінофестивалю

1930
Ukrinform
Українська стрічка «Будинок "Слово"» побореться за звання найкращого документального фільму 33-го Варшавського міжнародного кінофестивалю.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно, за допомогою якої створено фільм.

"Один із найпрестижніших кінофестивалів світу - Варшавський міжнародний кінофестиваль - має статус фестивалю класу «А» і пройде цьогоріч з 13 по 22 жовтня. Документальний фільм «Будинок "Слово"» Тараса Томенка став одним із 15-ти відібраних до участі в конкурсі", - ідеться в повідомленні.

Читайте також: Український мультик «Чудове чудовисько» поїде на конкурс до Варшави

Як зазначається, картина розкриває одну із найдраматичніших сторінок історії України - винищення української інтелігенції, спеціально зібраної під одним дахом будинку письменників «Слово». Це історія про те, як рай обертається на пекло, як система ламає художника.

Проект фільму став одним із переможців сьомого конкурсного відбору Держкіно, отримавши державну фінансову підтримку розміром 800 тис. грн. Загальна вартість виробництва стрічки становить 1,2 млн грн. Стрічка створювалася компанією «FRESH PRODUCTION GROUP». Продюсери фільму - Олег Щербина та Юлія Чернявська, автори сценарію – Любов Якимчук, Ярина Цимбал і Тарас Томенко.

Читайте також: Український фільм «Припутні» виходить у широкий прокат

За словами голови Держкіно Пилипа Іллєнка, автори провели грандіозну роботу з архівами (багато матеріалів будуть оприлюднені вперше), а також органічно поєднали їх із кадрами сучасності, запропонувавши одночасно цікаве історичне дослідження та майстерне художнє висловлювання.

На кінофестивалі у Варшаві відбудеться світова прем’єра картини. Українська прем’єра запланована на 27 жовтня у Харкові. З листопада картину можна буде побачити і в інших містах України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>