Помер відомий український видавець і меценат Зінкевич

Помер відомий український видавець і меценат Зінкевич

1042
Укрінформ
У понеділок, 18 вересня на 93-му році життя помер відомий видавець і меценат Осип Зінкевич.

Про це повідомляє у Фейсбуці видавництво "Смолоскип". 

"18 вересня 2017 року, на 93 році життя, відійшов у вічність засновник та багаторічний Президент Міжнародного Благодійного Фонду “Смолоскип”, Голова видавництва “Смолоскип”, меценат, інтелектуал і подвижник Осип Зінкевич. Працівники Фонду і Видавництва глибоко сумують через цю непоправну втрату та висловлюють щирі співчуття родині пана Осипа. Пам'ять про нього триватиме у наших серцях вічно", - йдеться у повідомленні видавництва.

Осип Зінкевич народився в селянській родині, його батько був вояком Українських Січових стрільців.

Після Другої світової війни, будучи молодим хлопцем, він опинився в таборі біженців у Західній Німеччині. Потім потрапив у Париж, де закінчив у 1954 році інститут індустрійної хімії. Був учасником кількох українських молодіжних організацій. У 1956 році переїхав до США. Працював, зокрема, директором дослідної хімічної лабораторії.

Зінкевич упродовж 50 років керував видавництвом "Смолоскип", яке було створене у США в 1967 році і видавало дисидентську і правозахисну літературу, а також твори репресованих українських письменників.

Видавництво "Смолоскип", яке він очолював, опублікувало, серед інших, твори Миколи Хвильового, Олени Теліги, Ліни Костенко, Василя Стуса, Євгена Сверстюка.

Осип Зінкевич також заснував Музей-архів українського самвидаву. Має орден "За заслуги" ІІІ ступеня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-