У Чернівцях стартував міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz

У Чернівцях стартував міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz

Фото
1755
Ukrinform
У Чернівцях розпочався традиційний Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz.

Про це повідомляється на офіційному сайті заходу. 

"Перший фестивальний день стартував із прес-конференції у Літературному Целанівському центрі за участю Святослава Померанцева, Євгенії Лопати, Петра Рихла, Сергія Жадана та Макса Чоллека (Німеччина)... Організатори зауважили, що офіційне відкриття відбудеться завтра (8 вересня), проте фестиваль стартує вже сьогодні", - йдеться у повідомленні.

За словами директора фестивалю Євгенії Лопати, сьогодні відбудеться чимало цікавих заходів. У Целанівському центрі відбуватимуться презентації декількох книжок. Пізніше відбудеться лекція на тему "Завтрашня Європа з перспективи Чернівців". Також діятиме міжрегіональна молодіжна сцена у Центральному палаці культури, де виступатимуть молоді поети, які тільки роблять перші кроки у світі літератури.

Модератором молодіжної сцени буде поет, письменник і музикант Сергій Жадан.

А в кінці першого фестивального дня у Центральному палаці культури відбудеться реп-презентація збірки Юрія Іздрика "Папіроси".

Організатори розповіли, що на цьогорічному фестивалі буде ще більше письменників із різних країн світу. До Чернівців приїхали автори з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Польщі, Румунії, Молдови, Ізраїлю та Нідерландів.

Читайте також: Завтра в Канаді стартує Montreal Ukrainian Festival

Під час

учасники та його гості зможуть відвідати Садгірську синагогу, яку відновили й відкрили цього року, а також почитати там вірші. Для всіх охочих проведуть дві безкоштовні екскурсії: одну німецькою мовою, а другу, нічним містом, - українською.

Окрім поезії, на учасників чекають музичні події та кінопокази: електронна музика у взаємодії з візуальною поезією із Австрії та Німеччини, традиційний концерт єврейської музики, показ короткометражних фільмів-переможців Міжнародного фестивалю кінопоезії Zebra зі всього світу, а також фільму Ігоря Померанцева та Лідії Стародубцевої під назвою "Ампутація" про трагічні наслідки війни на Сході.

У рамках фестивалю також заплановано читання віршів трьома мовами у дворі будинку Пауля Целана, концерт оркестру єврейської музики під керівництвом Льва Фельдмана на Театральній площі.

Вхід на всі заходи вільний.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-