Культурний фонд і підтримка кіно: Розенко розповів про виклики і завдання

Культурний фонд і підтримка кіно: Розенко розповів про виклики і завдання

Укрінформ
Україна має вчасно і в повному обсязі запустити закони про Український культурний фонд та підтримку кінематографії.

На цьому наголосив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко під час сьогоднішньої наради з питань реалізації закону "Про Український культурний фонд".

"Для нас всіх це великий виклик. Народні депутати України зробили колосальну роботу щодо прийняття двох дуже потужних законів - "Про державну підтримку кінематографії в Україні" та "Про Український культурний фонд"... Нам дуже важливо вчасно і в повному обсязі запустити ці два закони", - підкреслив Розенко. 

Він зазначив, що завдяки цим законам ми отримали шанс, з одного боку, показати Україну світові, з іншого - зробити прорив у культурній галузі буквально в наступні 2-5 років. 

"Виклики пов'язані з багатьма факторами. По-перше, з правильною і вчасною організацією роботи щодо нормопроектуальної техніки і нових нормативних актів, які мають посилити діяльність цих двох законів. З іншого боку, з пошуком ефективного фінансування цих двох законів, щоб вони не залишалися на папері", - сказав віце-прем'єр-міністр. 

За його словами, щодо нормотворчої діяльності на Міністерство культури буде "масоване навантаження".

"Щодо одного закону - "Про державну підтримку кінематографії в Україні" - до 15 липня міністерство має внести відповідну нормативно-правову базу на розгляд уряду. По закону "Про Український культурний фонд" до 26 червня мають бути внесені всі відповідні зміни в постанову Кабінету міністрів, а також внесені нові постанови Кабінету міністрів, щоб цей закон задіяв у повному обсязі", - зазначив Розенко. 

Він наголосив при цьому, що Міністерство культури самочинно відмовилося від непритаманних функцій бюджетного розподілу коштів і буде займатися формуванням політики - і це найголовніше у сфері, за яку Мінкульт відповідає. Все інше, зокрема бюджетний розподіл коштів на проведення культурних мистецьких заходів, в тому числі кінематографічних, мають здійснювати незалежні органи, які мають бути сформовані, переконаний Розенко. 

"І тут ще два виклики перед нами. Зокрема, щодо діяльності Українського культурного фонду. Це - знайти механізми стабільного фінансування цього фонду. З іншого боку - забезпечити прозоре і конкурентне середовище щодо розподілу зазначених коштів. Це - новела для України, з одного боку. З іншого боку, є позитивні принципи діяльності культурних фондів і в наших сусідів, і ми маємо можливість узяти все найкраще для того, щоб Український культурний фонд запрацював у повному обсязі. Вперше власне за роки незалежної України держава створює відкрите джерело публічних коштів, власне донорську організацію, рівний доступ до коштів якої мають як бюджетні, так і небюджетні організації", - наголосив Розенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-