Українсько-німецький Рік мови стартує у вересні

Українсько-німецький Рік мови стартує у вересні

Укрінформ
Рік української мови у ФРН і німецької в Україні офіційно стартує у вересні цього року і буде наповнений численними заходами.

Деякі деталі повідомили в Посольстві ФРН в Україні.

«Урочисте відкриття відбудеться у рамках проведення загального Фестивалю мови і культури у вересні 2017 року в Києві (планується проведення Фестивалю Open-Air просто неба). Спільний Рік завершиться в липні 2018 проведенням міжнародного освітнього конгресу», - йдеться в повідомленні. 

У дипмісії зазначають, що впродовж усього року мова і література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів і європейських цінностей, поглиблення існуючої співпраці між установами освіти і культури обох країн і початком нових довгострокових партнерських стосунків і проектів.

Організаторами спільного Року мови виступають Міністерство закордонних справ ФРН, Посольство Німеччини в Україні і Goethe - Institut в Україні за домовленістю з Міністерством освіти і науки і Міністерством закордонних справ України. 

Основними тематичними напрямами Року стануть: популяризація німецької мови серед молодих українців, для яких це може відкрити кар'єрні перспективи; «підтримка історичної пам'яті» відносно історії двох народів заради майбутнього; українсько-німецький літературний діалог. Вже з літа цього року і до літа майбутнього проходитимуть численні заходи по усій Україні, серед яких музичне турне і ряд читань з авторами, літні табори для школярів, різні спеціалізовані симпозіуми, заходи з підвищення кваліфікації учителів, молодіжні проекти обміну виставками і вручення нагород кращим перекладачам, учням, учителям і видавництвам. 

В той же час Рік повинен цілеспрямовано сприяти посиленню позицій української мови в Німеччині, де передбачена різнобічна програма заходів, присвячених українській мові.

Як раніше повідомляв Укрінформ, рішення про проведення Року мов в ознаменування 25-річчя дипломатичних відносин було прийнято в 2016 році міністрами закордонних справ двох країн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-