Суд у США відмовився закрити справу проти Романа Поланські

Суд у США відмовився закрити справу проти Романа Поланські

962
Ukrinform
Суд у Лос-Анджелесі відхилив клопотання адвокатів режисера Романа Поланскі про закриття порушеної 40 років тому кримінальної справи за звинуваченням у згвалтуванні неповнолітньої.

Про це повідомляє DW.

"Суддя Скотт Гордон у 13-сторінковому мотивувальному висновку відзначив, що захист не надав "достатніх і переконливих" доказів тому, що справа має бути припинена", - йдеться у повідомленні.

Крім того, суддя залишив без відповіді питання адвоката режисера про те, який термін ув'язнення може загрожувати 83-річному Поланському, якщо він наважиться повернутися до США. За словами адвоката, його підзахисний хотів би мати можливість спокійно приїхати в країну, де, зокрема, знаходиться могила його другої дружини, актриси Шарон Тейт, убитої в 1969 році бандою Чарльза Мэнсона.

Суддя Гордон заявив, що будь-які питання, що стосуються "справи Поланські" можуть бути розглянуті тільки тоді, коли режисер особисто постане перед судом.

Як відомо, в 1977 році 43-річний Поланські був звинувачений у розтлінні та згвалтуванні 13-річної дівчинки. Режисер уклав угоду із слідством, визнав провину в сексуальних стосунках з малолітньою і провів 42 дні у психіатричній клініці для злочинців. Проте після його звільнення суддя, який раніше дозволив угоду, повідомив адвокатів Поланського, що змінив свою думку і має намір засудити режисера до 50 років позбавлення волі.

1 лютого 1978 року Поланські втік до Великої Британії. У 2009 році за запитом американської юстиції він просидів 10 місяців під домашнім арештом, але в екстрадиції було відмовлено. У 2015 році аналогічне рішення прийняв суд у Польщі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-