Прем'єра

Прем'єра "Тоски" у Києві: співають італійський тенор і Людмила Монастирська

Укрінформ
Національна опера України 31 березня покаже нову постановку однієї з найпопулярніших опер видатного італійського композитора Джакомо Пуччіні "Флорія Тоска", в якій головну партію виконає зірка світових оперних сцен Людмила Монастирська.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі театру. 

"Прем'єра приурочена до 60-річчя Римських договорів та до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Італійською Республікою. "Флорія Тоска" - ще один яскравий приклад успішного творчого альянсу Національної опери України, Посольства Італії в Україні та Італійського інституту культури в Україні. Солістка Національної опери України Людмила Монастирська співатиме партію Тоски у прем'єрній виставі", - йдеться у повідомленні.

Як розповіли у театрі, світова прем'єра цієї опери відбулась 14 січня 1900 року в Римській опері, а після цього - в міланській "Ла Скала", і відтоді її незмінно супроводжує успіх. На сцені Київської опери твір Пуччіні протягом ХХ століття мав вісім інтерпретацій. Нову постановку опери здійснили режисер Анатолій Солов'яненко, диригент Микола Дядюра, хормейстер Богдан Пліш, а сценографію та костюми розробила Марія Левитська.

Постановники практично не відступали від оригіналу, максимально враховуючи всі нюанси твору.

"Разом з колегами - постановниками та виконавцями, ми намагаємось втілити характери та мотивації героїв, закладені Пуччіні та французьким драматургом Віктор'єн Сарду, який свого часу написав цю роль спеціально для геніальної Сари Бернар. Це вистава про любов, пристрасть та віру ліричних героїв, які гинуть в атмосфері цинізму та жорстокості, що їх оточує", - цитує прес-служба головного режисера театру Анатолія Солов'яненка.

Завдяки співробітництву з Посольством Італії та Італійським інститутом культури в Україні у прем'єрі 31 березня партію Маріо Каварадоссі співатиме відомий італійський тенор Вальтер Борін.

Наступні прем'єрні покази відбудуться 1, 9 та 30 квітня. Окрім Людмили Монастирської (31 березня і 30 квітня) партію Тоски виконуватимуть Оксана Крамарева та Вікторія Ченська. Роль Маріо Каварадоссі - Дмитро Кузьмін, Андрій Романенко, Сергій Скочеляс; барона Скарпіа - Геннадій Ващенко, Михайло Кірішев та Олександр Мельничук.

У Нацопері переконані, що прем'єра опери Джакомо Пуччіні «Флорія Тоска» стане головною подією сезону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-