Оргкомітет Євробачення прокоментував можливість санкцій проти України

Оргкомітет Євробачення прокоментував можливість санкцій проти України

3193
Ukrinform
У Європейській мовній спілці (ЕВU) прокоментували інформацію про те, що Україну можуть тимчасово виключити з конкурсу через заборону виступу учасниці від Росії.

Виданню Deutsche Welle підтвердили пряму мову Інгрід Дельтенре, наведену в швейцарському таблоїді Blick, щодо участі представниці Росії в конкурсі Євробачення, який відбудеться у Києві.

При цьому в ЕВU зауважили, що не можуть відповідати за інші висновки газети, зокрема за інформацію про те, що Спілка нібито вже розглядає можливість санкцій щодо України – аж до виключення її з учасників Євробачення.

"Ми напружено працюємо над тим, щоб усі 43 учасники Євробачення змогли виступити на конкурсі цього року", – заявили у ЕВU.

Однак в організації відзначили, що у випадку порушення правил конкурсу вони можуть розглядати "певні заходи" щодо порушника.

Нагадаємо: раніше на сайті швейцарської газети Blick з'явилася стаття, в якій зазначається, що Європейська мовна спілка буцімто розглядає введення санкції проти України через дії СБУ стосовно росіянки Юлії Самойлової.

Раніше, як повідомляв Укрінформ, голова оргкомітету Євробачення Франк-Дітер Фрайлінг  сказав, що EBU поки не отримав від української влади офіційного повідомлення з приводу заборони Самойлової на в'їзд до Києва. Він також не виключає того, що рішення СБУ з цього питання могли б скасувати своїм декретом Президент або Прем'єр-міністр України. При цьому він запевнив, що EBU намагається шукати компроміс щодо питання участі Росії у майбутньому конкурсі Євробачення у Києві, не порушуючи при цьому українських законів. 

Як відомо, у 2009 році, коли Москва приймала Євробачення, теж виник скандал з недопуском учасника до конкурсу. Тоді ініціатором виступила сама Росія, якій не сподобалися слова пісні грузинського колективу "Стефані і 3G" We Don't Wanna Put In. Європейський мовний союз заборонив виступати грузинам після того, як у Росії заявили, що ця пісня має політичний підтекст: у Кремлі стверджували, що слова пісні співзвучні з прізвищем тодішнього прем'єр-міністра Володимира Путіна і мають подвійний підтекст. Грузії було запропоновано змінити слова пісні або запропонувати нову. Вони відмовилися, і країну не допустили до участі у Євробаченні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>