Миколаївський музей отримав унікальну книгу часів інтервенції

Миколаївський музей отримав унікальну книгу часів інтервенції

Укрінформ
Миколаївський обласний краєзнавчий музей «Старофлотські казарми» отримав унікальний експонат - оригінал книги «Nikolajew, der letzte Posten am Schwarzen Meer» («Миколаїв: останній форпост німецьких військ на Чорному морі») автором якої є глава прес-служби німецьких окупаційних військ Вальтер Фест.

Вона вперше була видана в 1919 році і розповідає про події в місті з листопада 1918 року по березень 1919.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила прес-секретар директора ТОВ «Миколаївський тепловозоремонтний завод» Вячеслава Симченка, який придбав і передав артефакт музею, Тетяна Жаренова.

«Будь-яка унікальна річ повинна зберігатися в музеї. Це ж книга документальна, де з німецькою скрупульозністю описана вся та обстановка, яка відбувалася в Миколаєві в ті роки. Історія повинна бути така, яка вона є. А тут дуже неупереджений, об'єктивний опис тих подій», - привела прес-секретар слова Симченка при передачі книги.

Рідкісний екземпляр документальної хроніки «Nikolajew, der letzte Posten am Schwarzen Meer»  про події в місті з середини листопада 1918 по березень 1919-го років куплений в антикварній крамниці в Німеччині. Ці документальні спогади, розповідають, як побачив наше місто і події громадянської війни прес-секретар німецько-австрійських інтервентів.

Краєзнавці кажуть, що автор книги Вальтер Фест був журналістом, отож в його матеріалах, виданих спочатку німецькою мовою в 1919 році в Дуйсбурзі, немає політичної оцінки і перекручених фактів. У багатьох описаних подіях він особисто брав участь.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-