Співачка Бурмака: Олесь знайшов спокій у рідній землі

Співачка Бурмака: Олесь знайшов спокій у рідній землі

2051
Укрінформ
Перепоховання відомого українського письменника Олександра Олеся і його дружини Віри на рідній землі - це важливий історичний момент.

Про це відома українська співачка Марія Бурмака заявила в коментарі Укрінформу під час урочистого прощання з відомим письменником на Лук'янівському кладовищі.

"Я не була могилі Олеся в Празі, але це дуже важливий момент, що людина, яка настільки любила Україну, знайшла спокій в рідній землі. Оскільки це важлива людини в моїй біографії, в становленні мене як людини, зрозуміло, що я прийшла віддати шану і в церкву, і сюди, на цвинтар. Це мій герой, це герой моєї України", - сказала Бурмака.

Співачка підкреслила, що попри історію з ексгумацією, яка виникла через особливості чеського законодавства, найголовніше, що прах Олександра Олеся повернувся в Україну.

"Його прах, звичайно, ніхто б не тривожив в Чехії, якби не сталася така ситуація, але це життя. Ті герої, які дорогі нам, не обов'язково дорогі всім іншим і це також треба враховувати. Сталося так як сталося. ...Ми можемо лише подякувати тому чоловікові, який оплачував стільки років цю могилу. Прах Олеся тут і це - найголовніше", - зазначила Бурмака.

Вона також поділилася тим, що письменник відіграв велику роль в її житті, адже саме на його поезії Бурмака складала пісні, які займали призові місця в конкурсах.

"Перші свої пісні я написала на слова Олександра Олеся і з цими піснями я перемагала на фестивалі "Червона рута". Збірку Олександра Олеся мені знайшов батько, і, власне, у 1989 році після цих пісень мене викликали до певного відділу в університеті і я там доводила, що ці вірші були написані у 1905 році... Я дуже люблю, і давно, цю поезію. Це унікальний життєвий шлях, це приклад служіння і справжнього українського героя, української літератури і історії", - поділилася Бурмака.

Як повідомляв Укрінформ, на початку січня 2017 року в Празі ексгумували останки похованого на Ольшанському цвинтарі відомого українського письменника Олександра Олеся (Кандиби) та його дружини Віри. Ексгумація була спричинена особливостями чеського законодавства: за місце поховання померлого потрібно сплачувати ренту, і родина чоловіка, який це робив і мав на могилу право власності, вирішила після його смерті поховати його на тому місці.

Тоді МЗС України повідомило, що останки Олеся та його дружини переміщені в депозитарій кладовища до рішення родичів щодо місця остаточного захоронення. 

21 січня стало відомо, що за бажанням нащадків, яких розшукало МЗС і Посольство України в Канаді,  Олександра Олеся буде перепоховано в Києві на Лук'янівському кладовищі.

25 січня в Празі відбулося прощання з прахом поета.

27 січня урна з прахом письменника Олександра Олеся і його дружини була доставлена до Києва.

Сьогодні відбулося урочисте перепоховання праху на Лук'янівському кладовищі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-