Поезія Василя Симоненка житиме вічно - Порошенко

Поезія Василя Симоненка житиме вічно - Порошенко

Відео
Укрінформ
Президент Петро Порошенко нагадав українцям, що сьогодні 82 річниця від дня народження видатного українського поета Василя Симоненка.

Про це він написав у своєму Twitter. 

"У цей день у 1935 році народився відомий український поет-шістдесятник Василь Симоненко. Поезія, яку він створив, житиме вічно!" - написав глава держави.

Він також навів цитату з вірша Симоненка: "Живе лиш той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя".

Василь Андрійович Симоненко народився 1935 року у селі Біївці Лубенського району на Полтавщині. Дитиною пережив лихоліття Другої світової, повоєнний голод і холод.

Навчався на факультеті журналістики Київського університету ім. Т.Г.Шевченка. Під час навчання працював секретарем в університетській багатотиражці, був учасником літстудії. Тоді ж почав писати вірші. Після закінчення вишу – співробітник газет «Молодь Черкащини», «Черкаська правда», «Робітнича газета».

За свою небайдужість та активну громадянську позицію всюди зазнавав цькувань з боку владних партійних структур.

У 1962 році Василь Симоненко разом з друзями віднайшов місця масових поховань жертв сталінських розстрілів на Лук’янівському та Васильківському цвинтарях, а також у Биківні, за що був жорстоко побитий КДБістами. Відтоді він заслаб, а невдовзі й помер – у 1963-му. Йому було лише 28 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-