Бетховенські вечори у Львові відкрив концерт пам'яті Василя Сліпака

Бетховенські вечори у Львові відкрив концерт пам'яті Василя Сліпака

Укрінформ
З урочистого концерту пам’яті соліста Паризької опери Василя Сліпака, який загинув у зоні АТО, розпочалась традиційна серія Бетховенських вечорів у Львівській філармонії. Чоловіча хорова капела «Дударик», у якій свого часу починав творчий шлях Сліпак, разом з Академічним симфонічним оркестром виконала «Урочисту месу» Людвіга ван Бетховена.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Василя Сліпака можна  порівняти із міфічним героєм Гераклом, який обрав шлях випробувань та доброчесності. Символічно, що однією з перших ролей співака була партія еракла в опері Дмитра Бортнянського», - зазначив директор філармонії Володимир Сивохіп.

За його словами, історію роблять особистості. І Василь Сліпак – саме така особистість. Визначний та самодостатній артист сам обрав цю дорогу і пройшов її. Такий подвиг вартий найвищого вшанування і пам’яті. Особливо у стінах філармонії, де Сліпак розпочинав свій творчий шлях 25 років тому.

На вшанування пам’яті митця відбулося вже більше десяти концертів у Франції, зокрема  в Соборі Паризької Богоматері, у США та інших країнах. Для України цей концерт – один із перших заходів, присвячених Василеві Сліпаку. В майбутньому у філармонії планують організувати конкурс молодих вокалістів імені Сліпака та масштабні заходи до річниці його загибелі.

У холі філармонії з 8 до 20 грудня (день народження Сліпака)  демонструється фотовиставка «Тиха пам’ять», присвячена моментам з життя героя. На світлинах зображена його юність, творчий шлях та кращі ролі, і нарешті – останні фото з війни. Організацією виставки опікувався брат співака – Орест Сліпак, який підібрав і надав світлини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-