На Хортиці виявили комплекс для культових обрядів віком 3500 років

На Хортиці виявили комплекс для культових обрядів віком 3500 років

Укрінформ
У Запоріжжі, на території Національного заповідника «Острів Хортиця», археологи виявили комплекс для здійснення культових обрядів з кам'яними закладками і предметами культу періоду бронзи - II тис. до н. е.

Як розповіли Укрінформу в заповіднику, культову ритуальну споруду було виявлено в районі Старого русла Дніпра близько двох тижнів тому.

«Під час проведення ландшафтних робіт для благоустрою о. Хортиця співробітники заповідника виявили незвичайну конструкцію. Первинне обстеження її фрагментів показало, що вони є частиною певної споруди періоду бронзи. Тому, незважаючи на холодну погоду, розпочалися розкопки, і на сьогодні вже є перші результати: можна говорити про те, що на о. Хортиця знайдено культову споруду, очевидно, зрубної культури», - розповіли у Національному заповіднику.

Згідно з офіційною інформацією заповідника, виявлений об'єкт «є комплексом кам'яних закладок різних розмірів і форм з ліпним посудом зрубної культури в ямах під ними».

«За попередніми результатами досліджень, об'єкт було споруджено близько 3500 років тому для проведення культових обрядів», - повідомляється в офіційній інформації Національного заповідника «Острів Хортиця».

Зрубна культура - археологічна культура бронзової доби степової та лісостепової смуги Східної Європи (переважно між річками Дніпро та Урал). Датується з XVI або XVIII століття по XII століття до н. е.

Як повідомлялося, влітку 2015 року на о. Хортиця археологи знайшли унікальний комплекс періоду ямной культури з похованням чоловіка - жерця, можливо - вождя, віком близько 4 тис. 300 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-