У Національному цирку кажуть, що хабара Кучмі не давали

У Національному цирку кажуть, що хабара Кучмі не давали

2996
Ukrinform
У Національному цирку України заявляють, що за 2015 рік він заробив 47 млн грн та заплатив 18 млн 580 тисяч податків.

Про це заявила в.о. генерального директора – художнього керівника ДП “Національний цирк України”, народна артистка України та СРСР Людмила Шевченко під час круглого столу в Укрінформі.

"Рік тому почалися нападки на Національний цирк України. У жовтій пресі з’явилися статті про те, що Національний цирк не має жодного відношення до національного, що колись Кучма, коли у 1998 році підписував нам звання національного, то він не мав права це робити. І навіть йшли такі розмови, що ми дали Кучмі хабар, аби отримати статус національного. У цьому році нам заявили, що ми, виявляється, у страшному занепаді. Ми беремо фінансову звітність за 2015 рік - ми заробили 47 млн грн. Заплатили податків 18 млн 580 тис. Тому говорити, що ми в упадку... ", - зазначила Шевченко, визнавши при цьому, що останні роки були справді важкими.

Зокрема, вона нагадала, що раніше в Україні було 12 стаціонарних цирків, зараз їх залишилося 7. При цьому, український цирк входить до десятки найкращих цирків світу.

"Але наразі державні цирки у дуже скрутному становищі і не можуть собі дозволити зайвих затрат, як приватні цирки", - зауважила Шевченко.

За словами в.о. гендиректора, український уряд запропонував національному цирку змінити усіх керівників державних підприємств. "Нам почали нав’язувати кризових менеджерів. Я не знаю, що може в цирку робити кризовий менеджер, тому що директор цирку - це дуже специфічна професія. Директор цирку - він і менеджер, продюсер, художній керівник, він має знати свій регіон і смаки свого регіону", - додала вона.

При цьому, як зауважила Шевченко, на базі київського національного цирку пропонують створити акціонерне об’єднання із семи цирків України, яке три роки фінансуватиметься Міністерством культури, а згодом його мають продати.

"Коли ми відбили першу атаку, то пішла атака на наших циркових тварин. Хтось дуже розумний зрозумів, що якщо нам зараз залишитися без демонстрації тварин, то цирк збанкрутує. Тобто нас збанкрутують, приватизують і продадуть. Я думаю, що якщо нам трохи допомогти, дати кошти на розвиток, або хоча б допомогти з утриманням приміщень, то це була б процвітаюча галузь", - наголосила Шевченко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>