У Нищука розповіли про нові критерії мистецької освіти

У Нищука розповіли про нові критерії мистецької освіти

844
Ukrinform
Стандарти оцінювання, які застосовуються у сучасній освіті, не можуть повноцінно застосовуватися при оцінюванні талановитої молоді у сфері мистецтва та культури.

Про це на круглому столі, присвяченому рівному доступу дітей та молоді до STREAM освіти, сказав заступник міністра культури Ростислав Карандєєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Стандарти, які застосовуються до загальної освіти, або інших форм середньої, вищої, професійної освіти в нетворчих напрямках, не можуть бути застосовані до мистецької творчої освіти і освіти в творчій галузі. І в даному випадку це має бути саме першим, що мистецька освіта не така як інші, і має потребувати зовсім іншого підходу до оцінювання, методик і форм викладання, бо тут ставляться зовсім інші завдання", - сказав Карандєєв.

Заступник міністра зазначив, що держава має виробити певну політику щодо мистецької освіти, а також пошуку та  залучення до творчого навчання талановитих дітей, і ця політика має реалізовуватися як на державному, так і на місцевих рівнях. При цьому він наголосив, що таке навчання має відбуватися у спеціалізованих закладах.

"Держава має створити умови для особливо геніальних, і я підтримую тезу щодо формування зосереджених на спеціальних навчальних програмах навчальних закладів, як ліцеї-інтернати. Бо в системі загальної освіти, при всьому бажанні, ми не створимо повних умов для повноцінного розкриття творчих здібностей талановитої дитини. І в подальшому тільки шляхом забезпечення безперервності освіти  ми можемо дати їй можливість проявити свій талант", - сказав Карандєєв.

Він наголосив, що зараз у законодавстві, на жаль, дуже багато прогалин, які не дозволяють розвивати мистецьку освіту та надавати належне навчання талановитим учням і студентам.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>