У голландський музей повернулися з України викрадені картини

У голландський музей повернулися з України викрадені картини

Укрінформ
Західнофризький музей у нідерландському місті Хорні отримав п'ять викрадених 11 років тому і повернених з України полотен.

Про це повідомляє DW.

"Наша спадщина повернулась до музею, де їй і належить бути, до міста, де їй і належить бути", - сказав директор музею Ад Геердінк, виступаючи перед кількома сотнями відвідувачів.

Як зазначає AFP, Геердінк констатував, що полотна "неймовірно постраждали", тож зараз музей збирає кошти на реставрацію картин.

Нагадаємо, у вересні Україна передала Нідерландам п'ять викрадених полотен XVII-XVIII століття. Передача відбулася у нідерландському посольстві в Києві. Йдеться про картини "Селянське весілля" Гендріка Богарта, "Кухонна сцена" Флоріса ван Шутена, "Світ жінки", "Повернення Ієфая" Якоба Вабена та "Ньюстраат у Хорні" Ісаака Уватера.

У квітні повідомлялося, що працівники Служби безпеки України спільно з правоохоронцями Нідерландів виявили чотири картини, викрадені з нідерландського музею. Про ще одну знахідку було повідомлено в травні цього року. Йдеться про роботу Ісаака Уватера "Ньюштрат у Хорні", що датується 1784 роком, вартістю близько 30 тисяч євро. Музей каже, що цю роботу добровільно повернула посольству Нідерландів людина, яка придбала її, не знаючи про походження картини.

Усього з музею було викрадено 24 картини та коштовності загальною вартістю 10 мільйонів євро, однак місцезнаходження більшості вкрадених творів мистецтва невідоме.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-