Польський кіноінститут підтримав фільм Марисі Нікітюк "Коли падають дерева"

Польський кіноінститут підтримав фільм Марисі Нікітюк "Коли падають дерева"

1776
Ukrinform
Повнометражний художній фільм Марисі Нікітюк "Коли падають дерева", що створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно, отримав підтримку й Польського кіноінституту.

Про це повідомляє Держкіно з посиланням на компанію-виробника фільму ТОВ "Директорія кіно".

"У секції "спільне кіновиробництво" картина змагалася з проектами відомих європейських кіновиробників та ще й в умовах значного скорочення фінансування копродукційних фільмів з боку Польщі", - наголосили при цьому в ТОВ "Директорія кіно".

Драма в стилістиці магічного реалізму "Коли падають дерева" автора сценарію та режисера Марисі Нікітюк є переможцем 7-го конкурсного відбору Держкіно. Продюсери - Ігор Савиченко та Роман Климпуш спільно з іноземними партнерами - Даріушом Яблонським й Ізабелою Войцек (Польща), Катрін Дусар (Франція) і Дарко Басескі (Македонія). Над фільмом працює відомий польський оператор-постановник Міхал Енглерт, титулований на "Санденсі" та "Берлінале".

Події фільму відбуваються в українській провінції, де на очах у бунтівної п’ятирічної Вітки розгортається драма стосунків між двоюрідною сестрою дівчинки Ларисою та її коханим, бандитом на ім’я Шрам. У центрі історії - доля трьох поколінь, що проживають в жорстких соціальних рамках і спробах віднайти внутрішню свободу. В єдине естетичне тло сплітаються народні вірування місцевих жителів, дика природа, розквіт криміналу та пострадянський хаос.

Сценарій фільму "Коли падають дерева" цьогоріч став переможцем церемонії 10 сесії ScripTeastAward, яка проводилась у рамках Каннського кінофестивалю.

Український глядач зможе побачити стрічку вже восени 2017 року.

Фото: Даніїл Шамкін/Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>