В Егейському морі знайшли більш як 20 затонулих давніх кораблів

В Егейському морі знайшли більш як 20 затонулих давніх кораблів

Фото
825
Ukrinform
Грецькі й американські археологи виявили 23 затонулих кораблі різних епох в Егейському морі.

Розкопки проводилися у червні – на початку липня. Раніше археологи вже виявили в цьому регіоні ще 22 кораблі, повідомляє ZN.UA з посиланням на сайт Саутгемптонського університету.

Найбільш цінними знахідками є грецький корабель пізнього архаїчного періоду з вантажем амфор, торговельне судно еллінського періоду з амфорами, виготовленими на острові Кос, три римських судна з посудинами, виготовленими у Синопі і корабель пізньоримського періоду з вантажем посуду. Кораблі датуються датами від пізнього архаїчного періоду (525-480 рік до нашої ери) до раннього модерну (1750-1850 рік).

Крім кораблів, археологи виявили також зразки кераміки і якорів. Зокрема, були виявлені два кам'яних якорі архаїчного періоду - найбільші, виявлені в Егейському морі до теперішнього часу.

Знахідки показують, наскільки цінним був торговельний шлях, що з'єднує Чорне та Егейське моря з Кіпром, країнами східного Середземномор'я та Єгипту.

Раніше повідомлялося про те, що підводні археологи виявили біля узбережжя Оману сліди одного з перших кораблів епохи Великих географічних відкриттів. Як припускають вчені, уламки належать "Есмеральді" - кораблю, який плив під час другої подорожі Васко да Гами в Індію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-