Docudays UA в Афінах призупинили через цькування проросійськими силами

Docudays UA в Афінах призупинили через цькування проросійськими силами

Укрінформ
Ліворадикальні угруповання в Афінах перешкоджають показам "Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом", який стартував там 13 травня.

Про це в понеділок повідомила прес-служба Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

"У ніч перед відкриттям менеджери Exile Room, головної фестивальної локації у Греції, відмовилися проводити фестиваль, злякавшись заклику радикальних угруповань зібратись на мітинг протесту під стінами закладу. В екстреному порядку організатори заходу звернулися до Посольства України з проханням провести покази і дискусії у їхньому приміщенні. Ввечері 13 травня, паралельно з відкриттям, на якому був показаний фільм "Євромайдан. Чорновий монтаж", під стінами Exile Room все-таки зібрався мітинг за участю проросійських сил, що називають себе "грецькими антифашистами". Після мітингу колона молодиків рушила у бік галереї, де за тиждень мала відкритися фотовиставка Олександра Глядєлова "Чуєш, брате?". Вони залякували власників галереї і звинувачували їх у підтримці "українських нацистів", - ідеться в повідомленні.

Наразі місцеві радикальні джерела поширюють про проект "Побачити Україну" неправдиву інформацію, перекручують факти, звинувачують у намаганні обрехати жителів Криму та Донбасу. Хоча у програмі показів немає жодного фільму на подібну тему.

"На прикладі ініціативи Docudays UA з культурної дипломатії ми побачили, як ведеться інформаційна кампанія проти України і як важливо не піддаватися на провокації, і не вірити, що греки ворожо ставляться до українців. Це не так. Проросійські сили зумисне створюють цей міф, намагаючись пересварити між собою дві країни. Саме тому незважаючи на труднощі ми провели першу частину фестивалю у Греції", - пояснює Ольга Бірзул, pr-менеджер проекту.

Протягом трьох днів глядачі в Афінах мали змогу подивитися фільми "Евромайдан. Чорновий монтаж", короткометражні фільми українських режисерів: "Медик іде останньою" Світлани Шимко і "Сери та сеньйори" Олександра Течинського. Відбулася дискусія "Куди прямує Україна після Євромайдану" за участю українських і грецьких експертів: філософа Володимира Єрмоленка, журналістки Тетяни Огаркової,  професора з геостратегії Нікоса Лігероса та історика Міхаліса Варласа.

Наразі команда "Побачити Україну" призупиняє другу частину проекту, заплановану на 27-29 травня, з метою пошуку безпечних локацій.

Як повідомляв Укрінформ, проведення проекту "Побачити Україну: Dоcudays UA мандрує світом" в Афінах планувалося на два тижні.

 Новини проекту на сайті www.seeukraine.org

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-